Театр правового абсурду на Дніпропетровщині. Частина 2

Рейдерська атака на фермерів триває

Продовжуємо (http://n-v.com.ua/teatr-pravovogo-absurdu-na-dnipropetrovshhini-chastina-1/) розповідь про те, як у Новомосковському районі Дніпропетровської області при потуранні місцевих органів влади та правоохоронців нищаться фермерські господарства.

На початку 90-х років в цьому краї як і скрізь в Україні земля нікого особливо не вабила. Село тоді переходило на нові принципи господарювання і мало-помалу люди опановували фермерство. Але більшість українських селян перекочовували до міст, бо в нових КСП (колективних сільгосппідприємствах) роботи не всім вистачало. Бо ж фермерське ремесло не кожен був здатен опанувати.

 Анатолій Іванович Гайворонський

Знімок екрана 2015-07-15 02.05.02

Він є одним з тих, хто зміг це зробити. Причому досить успішно. Фермером він працює у с. Спаське Новомосковського району Дніпропетровської області з 1992 року. Щодо наявності виробничих ресурсів, то починав він абсолютно з нуля. Єдине, що було – це 40 га земельного наділу. А зараз у його господарстві до 2 тисяч гектарів землі, сучасна землеобробна, посівна і збиральна техніка. Словом, як каже сам А. Гайворонський, фермери набралися досвіду, відчули смак вільного господарювання, мають переважно гарні результати.

«Всі побачили, що сільське господарство – це серйозний бізнес. Отут і з’явилися люди, які почали скуповувати землю великими площами – до десятка й більше тисяч гектарів, – каже Анатолій Іванович. – Таким чином у село Спаське в 2007 році прийшов (в якості інвестора) Пришедько Юрій Олексійович, який викупив колишній АПК (агропромисловий комплекс) із земельною площею 6-7 тис. га».

А.Гайворонський познайомився з новим сусідом-господарем і запитав, чи згоден він продовжувати практику попередника, щоб для зручності обробітку обмінюватися деякими земельними ділянками. Ю. Пришедько погодився, а на пропозицію скласти стосовно цього відповідну угоду відповів, мовляв, моє слово надійніше за якийсь там папірець. Ю. Гайворонський погодився, тим більше, що і з попереднім господарем сусідніх земель так працював і жодних проблем не виникало.

Отже сусіди відсіялись, а коли прийшла пора збирати урожай, пан Пришедько показав справжню «надійність» свого слова. Спочатку він хутенько загнав кілька комбайнів на поле, яким він обмінявся із сусідом і швидко зібрав свій засів. А потім пригнав техніку на поле, яке засівало фермерське господарство «Гайворонського А.І.», і сказав, що має всі законні підстави збирати урожай на полі, що належить йому. Отак кілька десятків тонн соняшнику, щойно обмолоченого на очах у законного власника, Пришедько почав вивозити на свій тік.

Коли сусід обурився, Пришедько з двома подільниками напали на Гайворонського. Вони жорстоко побили його (заподіявши середньої тяжкості тілесних ушкоджень), силоміць перевезли в сусідній Дніпропетровський район, де в безлюдній лісосмузі протягом п’яти годин утримували в неволі, погрожуючи вбивством у разі незгоди з привселюдно скоєним грабежем.

А що ж далі?

– Відкрили кримінальне провадження, – розповідає Анатолій Іванович, – яке розслідується (якщо, звичайно, вірити слідчим обласної міліції та слідчому прокурору) і по цей день. У жовтні поточного року виповниться 8 років. Немає духу у слідчих завершити це слідство – чомусь воно для них виявилося надзвичайно складним, тому й не видно йому кінця. Але поки велося це слідство, проти мене скоєно ще шість кримінальних злочинів: знищували вогнем пшеницю в полі, двічі палили і виводили з ладу сільгосптехніку (збиток лише від спалення одного трактора Кейс склав 200 тис. дол.), двічі підпалювали магазин «Фермерський», що належить моїй сім’ї, а 22 червня нинішнього року знищили посів соняшника на 11 га. Я хочу сказати таке: злочини, на жаль, трапляються, але прикро, що у нас на Дніпропетровщині з ними якось дивно поводяться – їх не спішать розслідувати, а якщо й відкривають провадження, то слідство триває багато років. А все тому, що у нас існує каста недоторканих, злочини яких міліція і прокуратура не помічає, або обходить стороною.

До речі, А. Гайворонський не один в Новомосковському районі потерпілий, який фігурує в подібних кримінальних справах, відкритих проти Юрія Пришедька та його поплічників.

Володимир Кукліцький

Куклицкий

Перед тим, як загарбати урожай А. Гайворонського, у тому ж 2007 році ці ж злочинці нахабно скосили урожай фермерського господарства «Каскад» Володимира Кукліцького. За його словами, банда Пришедька Юрія Олексійовича у 2007 році також «потрудилась» на оброблюваних ним полях.

– Вони зібрали у мене 242 га соняшника і 80 га кукурудзи, – каже на камеру фермер. – Відкрито провадження по ст. 191 ч. 5 КК України (викрадення в особливо великих розмірах). За що передбачено покарання від 8 до 12 років ув’язнення. Почалося розслідування, в ході якого слідчі Новомосковського міськрайонного відділу міліції вивели Пришедька зі складу підозрюваних, тому він не фігурує в кримінальній справі. Справу довели до суду першої інстанції, був вирок, а потім апеляція. Цей суд прийняв ухвалу – справу було відправлено на дорозслідування, але ось уже 2 роки жодних слідчих дій не проводилося. До речі, про що можна говорити, якщо до цих пір не опитані слідством комбайнери і водії, котрі брали участь за наказом Пришедька у збиранні та вивезенні мого урожаю соняшника і кукурудзи.

Чому гальмується розслідування по справі фермера Кукліцького? На це у нього є ймовірна версія:

– Мало того, що не розслідують моє пограбування, а ще й зусилля слідчих останнім часом направлені проти мене, – каже Володимир Вікторович. – А все дуже просто. Правоохоронці відкрили ще одну кримінальну справу «по факту», яка й покликана гальмувати розслідування мого пограбування. Тобто слідство потерпілого хоче перевести в підозрюваного.

Як бачимо, слідчі Дніпропетровщини діють за одним шаблоном, бо те ж саме вони застосовують і по відношенню до А. Гайворонського. Так, 6 квітня 2011 року вкрай знахабнілий безкарністю Ю. Пришедько заявив правоохоронним органам про те, що нібито 23 лютого 2011 року при затриманні в Києві працівники міліції та А. Гайворонський заподіяли йому тілесних ушкоджень. Протягом тижня (зразкова оперативність!) проворна слідча Новомосковського міськрайвідділу пані Т. Дробот встигла порушити кримінальну справу за фактом спричинення тілесних ушкоджень Ю. Пришедьку і назбирала аж два томи «доказів»…

Незабаром після порушення кримінальної справи за заявою Ю. Пришедька А. Гайворонському зателефонував Дмитро Семенович Гороватий і запросив зустрітися. Цей громадянин відрекомендувався помічником заступника (на той час) глави Дніпропетровської облдержадміністрації Івана Ступака. Колишній КДБіст Іван Іванович опікувався силовими структурами Дніпропетровщини – спочатку був начальником відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та контролюючими органами обласної ради, а потім заступником глави ОДА з тих же питань. Отже, не без відома шефа його помічник запропонував А. Гайворонському добровільно «закрити» кримінальну справу щодо Ю. Пришедька в обмін на припинення кримінальної справи по «факту спричинення тілесних ушкоджень Ю. Пришедьку при затриманні в Києві».

Непрофесійність тамтешніх правоохоронців помножена на нахабність окремих представників творить єзуїтське знущання над здоровим глуздом. Проти В. Кукліцького відкривають справу «по факту» на підставі заяви щодо фірми (вдумайтесь!), якої вже не існує, бо вона вже давно припинила свою діяльність. Згідно з фабулою цієї справи якийсь невідомий злочинець підробив якісь документи, що нібито стосувались тієї вже закритої фірми. А ось автори вищезгаданої заяви «про підробку документів» – ще один приклад кримінального абсурду по-дніпропетровському.

– За надуманими мотивами(?!) людей, які проходили по справі за моєю заявою про пограбування, новомосковська міліція й відкрила кримінальне провадження «по факту». Все це справа рук Пришедька, якого слідчі вивели з підозрюваних, і тепер в нього є час та можливість розвалити справу. Хоча ніхто вже не зможе спростувати той факт, що саме працівники його АКП «Спаське» збирали збіжжя з моїх полів, саме його комбайни косили, машини вивозили урожай, – каже В. Кукліцький.

Але новомосковських міліціонерів ці «дрібниці» не зупиняють, і вони свідомо уже самі йдуть на злочин, незаконно відкривши кримінальну справу. Головне для них, що замовлення зацікавленої особи (до речі, Юрій Пришедько став у 2010 році депутатом Новомосковської райради) виконано – справу пограбунку фермера Кукліцького загальмовано на невизначений термін.

Руслан Кропова

Кропова

Керівник «Фермерського господарства Руслан Кропова», також не знає, де знайти прихисток від свавілля пана Пришедька:

– Другий рік поспіль АКП «Спаське» незаконно засіває орендовані мною ділянки землі. Я з цього приводу неодноразово звертався до Новомосковського міськрайвідділу міліції, до прокурора району, але навіть мої заяви не реєструють. Вони мене відверто ігнорують. В міліції мені кажуть, мовляв, ви доведіть те, про що пишете в своїй заяві(?!). А коли я спробував зробити так, як мені радили в райвідділі, і пішов до керівництва АКП «Спаське», то там відмахнулись від мене і сказали, що ми ваших полів не засівали. Невже це не робота міліції? Причому уже два роки повторюється цей злочин і нікому з правоохоронців Новомосковського району немає справи!

Р. Кропова звертався в прокуратуру Дніпропетровської області, звідти передали його заяву до міськрайонної прокуратури, а потім до новомосковської міліції, де вже півтора року лежить без будь-якого руху.

Що ж, зате в цьому міськрайвідділі є майстри відкривати провадження за надуманими мотивами, як у випадку з фермером Кукліцьким.

Прокурори й міліція мовчать. Бо благоденствують?!

Облпрокуратура

Поки що прокуратура та міліція Дніпропетровщини безмолствує. Бо, як писав Тарас Григорович Шевченко, благоденствує? А в цей час, за словами відомого лікаря-психіатра, відповідального секретаря Асоціації психіатрів України, громадського діяча Семена Глузмана, Україною управляє криміналітет, який також благоденствує. Причому на пару з тими, хто мав би бандитів приборкати.

У першій частині нашого розслідування «Театр правового абсурду на Дніпропетровщині – ч. 1» ми переймалися далеко не риторичним запитанням: чи покладе край корупції прокурор Дніпропетровської області В. Матвійчук?

І ось, власне, відповідь, яку ми отримали від фермерів Дніпропетровщини:

  • Прокурору Дніпропетровської області
  • Старшому раднику юстиції
  • Матвійчуку Віктору Володимировичe
  • від фермерів Новомосковського району
  • Дніпропетровської області

Заява

Просимо Вас негайно зупинити рейдерську атаку, яка направлена на захоплення земель, що видавались державою фермерам для ведення фермерських господарств. Також просимо вияснити: хто і на якій підставі без відома і дозволу голів фермерських господарств виготовив технічну документацію і кадастрові номера на ці земельні ділянки та передав їх в оренду ПП «Техсервіс». Також ми підозрюємо, що ця рейдерська атака направлена на захоплення фермерських земель всього Новомосковського району, вона робиться з метою розхитування і так не простої ситуації в Дніпропетровській області.

06.07.2015року

Знімок екрана 2015-07-15 02.03.34

Як кажуть у таких випадках, коментарів не потрібно…

PostSkriptum:

Коли журналісти, які проводили розслідування, повернулися до Києва, до редакції зателефонував фермер А.Гайворонський:

– На орендованому полі, розташованому на території Голубівської сільради Новомосковського району, на дельтаплані гербіцидом знищили 530 га соняшнику. Такий гарний соняшник був! – у розпачі повідомив Анатолій Іванович. – Я вважаю, що це помста мені за те, що звернувся до журналістів з Києва, зокрема, в програму «Територія закону», і в газету «Наша версія».

Знімок екрана 2015-07-15 02.13.00

Люди спостерігали за цим 3 липня і вважали, що фермер Гайворонський замовив дельтаплан для обробітку свого поля…

PPS:

эскиз фермер_RGB

Буквально ще через тиждень – нова біда: злочинці дотла спалили ще один трактор!!!

Дніпропетровский бандитсько-корумпований клан свідчення на відео

Адвокат Михалевич:

 Фермер Гайворонський:

Інспектори сільгоспінспекції:

 Слідчий прокурор Кондратов:

 Пенсионерка Кропова:

Фермер Кропова:

 Фермер Куклицький:

 Начальник міськрайвідділу міліції Очеретяний:

 

Знищення сільгосптехніки:

 Знищення посівів з дельтаплану:

 

Sharing is caring!

Send a Comment