Тернопільський нардеп-мільйонер Тарас Пастух намагається запровадити цензуру в місцевих ЗМІ

Активісти професійних об’єднань журналістів заявили про наявність в діях народного депутата України з фракції «Самопоміч» Т. Пастуха ознак запровадження цензури та тиску на газету «Тернопільська правда».

 нардеп Пастух

Нардеп Пастух під час операції по вилученню тиражу газети «Тернопільська правда»

Заява була зроблена 12.05.2015 року в Тернопільському прес-клубі під час прес-конференції, присвяченій ситуації навколо вилучення накладу другого пілотного номеру газети «Тернопільська правда».

У заході взяли участь представники ГО «Медіа-правовий сектор» (м. Київ) та Спілки професійних журналістів.

Пресуха-2

Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ Тернопільщини, наклад газети був вилучений за рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 07.05.2015 року. Звернення до суду направило Управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Тернопільській області, де за клопотанням народного депутата пана Пастуха було відкрите кримінальне провадження. Фіскальний орган побачив у діях видавців газети, яка розповсюджується безкоштовно, ознаки умисного ухилення від сплати податків (ст. 212 КК України). При цьому, слідчий, не провівши жодної слідчої дії до початку обшуку та вилучення тиражу газети, фактично вдався до перевищення своїх службових повноважень.

Слід зазначити, що згодом у бесіді «на камеру» з київськими журналістами начальник ГУ ДФС у Тернопільській області пан Ігор Комендат взагалі заперечив той факт, що він знайомий зі справою проти газети «Тернопільська правда».

У той же час, одразу після початку інциденту на численних сайтах та «24 каналі» з’явилася інформація про нібито «наклепи», що містяться у газеті на партію «Самопоміч» та особисто на деяких народних депутатів.

Учасники прес-конференції 12.05.2015 р. з посиланням на слова пана Пастуха повідомили, що найближчим часом справа «буде перекваліфікована» і розглядатиметься за статтею 205 КК «Фіктивне підприємництво». Хоча, на думку експертів, ознаки ведення фіктивного підприємництва з боку редакції газети абсолютно відсутні.

«Газета не є суб’єктом підприємницької діяльності. Усі справи проти газетярів надряпано нашвидкуруч на коліні. Законних підстав для вилучення і переслідування немає!» — зазначив Юрій Поліщук, представник Спілки професійних журналістів. Активісти висловили припущення, що перекваліфікація відбуватиметься у зв’язку з тим, що команда депутата Пастуха зрозуміла: матеріали газети цілком відповідають діючому законодавству в частині неприпустимості зловживання свободою діяльності друкованих ЗМІ (ст. 3 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні») 

Формальним приводом для кримінального провадження стали вихідні дані газети, де був зазначений наклад у розмірі 10000 примірників. Насправді наклад становить близько 50 тис. екземплярів, що відображене у всіх супутніх документах — договорах між видавцем та друкарнею, а також між перевізником та кур’єрським організаціями. Більш того, стверджувати про завдання шкоди держбюджету з боку газети немає підстав, оскільки оподаткування здійснюється у відповідні звітні періоди, які ще тривають.

За словами головного редактора газети «Тернопільска правда» пана Ковтуна, зазначений наклад 10 тисяч у вихідних даних був технічною помилкою. Під час прес-конференції стало відомо, що редакція мала намір на всіх примірниках газети заклеїти помилкові дані стікером з нанесеною на них коректною інформацією, але не встигла, бо наклад був вилучений.

Як зазначив головний редактор «Тернопільської правди» В’ячеслав Ковтун – від помилок не застрахований ніхто. Незрозуміла ситуація з вихідними даними виникла через «юність» видання. Отож у третьому номері, який обіцяють розповсюдити вже на наступному тижні, всі зауваження будуть враховані та виправлені. Також В’ячеслав Ковтун нагадав, що основним завданнями газети «Тернопільська правда» є інформування громадян про події суспільно-політичного життя різних областей держави, журналістські розслідування та експертні огляди. Для редакції газети важливі інтереси не партій, їхніх вождів і спонсорів, а громадян України, тому на сторінках «Тернопільської правди» є і будуть критичні матеріали про всі політичні партії без виключення.

На жаль, складається враження, що народний депутат Пастух Т.Т., дізнавшись про те, що в газеті «Тернопільська правда» надрукований матеріал, який містить певні факти, що загрожують його іміджу публічного політика, вирішив задіяти свій вплив для вилучення тиражу газети.

Вже майже нема сумнівів, що народний депутат повідомив неправдиві відомості, які стали підставою до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що є кримінально карною дією. При цьому невідомо, чи діяв депутат за власною ініціативною, чи погоджував свої дії із фракцією «Самопоміч» у Верховній Раді та керівництвом своєї партії.

Отже професійні об’єднання українських журналістів стали на захист молодого незалежного видання «Тернопільська правда». Керівництво ГО «Медіа-правовий сектор» та Спілки професійних журналістів заявляють, що не дозволять залякати колег і встановити інформаційну диктатуру з боку тієї чи іншої політичної партії. Таку позицію висловив заступник голови ГО «Медіа-правовий сектор» Олександр Краснопьоров. Під час прес-конференції він сказав, що для вивчення усіх нюансів справи в Тернополі працює авторитетна юридична компанія. Також пан Краснопьоров зазначив, що справа «Тернопільської правди», яка пов’язана зі спробою народного обранця встановити цензуру в друкованих ЗМІ, вже набула широкого розголосу в професійних журналістських кругах, і це є певною гарантією того, що винуватці у тиску на свободу слова будуть покарані.

Додамо, що ГО «Медіа-правовий сектор», до якого входять ряд медіа та юридичних структур України, займається питанням проведення журналістських розслідувань, забезпечення безпеки бізнесу, дослідження конфліктних ситуацій на всіх рівнях суспільства, що виникли в наслідок порушення законних прав та інтересів громадян нашої країни.

 PostSkriptum

 Терноп_правда

А що, власне, не сподобалося нардепу Пастуху та його команді в газеті «Тернопільська правда»?

 stor_3__Pastukh

Якщо пан Тарас образився , що йому дорікнули у використанні теми АТО під час виборчої кампанії, то нехай розповість про свої героїні вчинки з конкретними незаперечними свідченнями…

 Foto_pastukh_ato

До речі, зверніть увагу, який чистенький і незаплямований солдатик вийшов на подіум в зоні АТО…

 боец АТО

…і порівняйте пана Пастуха з оцим бійцем і ландшафтом навколо нього (у нардепа танк за спиною дуже вже «розмитий», що виглядає не природно),

 17aydar

…або з українськими воїнами на одному з блокпостів в зоні АТО.

 

 

Sharing is caring!

4 thoughts on “Тернопільський нардеп-мільйонер Тарас Пастух намагається запровадити цензуру в місцевих ЗМІ”

  1. “При зйомках рекламного бігборду жоден депутат не постаждав”. Пастух не поганий хлопець. І не боягуз. Однозначно, щоб туди поїхати треба мужність. Проте тренди змінюються. За кілка років усі будуть ховати ці світлини в мультикамі куди подалі. Принаймні це не ніхуя не геройство за власним бажанням їздити на схід як на сафарі. Хоча б перед тими кого мобілізували і вбили чи скалічили в людожерській війні на Донбасі.

Send a Comment