Тиха анексія в центрі Києва

Поки на Сході українці захищають свою землю від зовнішнього ворога, її всередині країни захоплює ворог доморощений. Одним з них є мультимільйонер Володимир Костельман. У 2012 році в рейтингу журналу «Кореспондент» «ТОП-100 найбагатших українців» Володимир Костельман зайняв 28 місце зі статком у $ 384 млн. У 2013 році журнал «Фокус» оцінив статки Володимира Костельмана в $ 470 500 000 (37 місце рейтингу «200 найбагатших людей України »), а«Forbes» в $ 461 млн (24 місце рейтингу «100 найбагатших українських бізнесменів»). І маючи такі статки, він не погребував анексувати прибудинкову територію будинку № 4-В по вулиці Чапаєва, що у центрі столиці. Без шуму і пилу…

Безымянный5

Мультимільйонер Володимир Костельман – власник Fozzy Group з торговими точками «Сільпо» і Фора, загальна кількість яких становить 323 – абсолютний рекорд для України…

ТОВ «У хромого Пола», яке входить у бізнес-імперію Володимира Костельмана (на фото вгорі), придбало у цьому будинку підвал, який свого часу відібрав у його жителів славнозвісний приватизатор комунального майна – екс-голова Шевченківської РДА Віктор Пилипишин. Про те, що підвал їм вже не належить, жильці дізнались у квітні 2011 року, коли будинок здригнувся від підземних бурових робіт, а на подвір’ї заметушились будівельники – розгорнулась «реконструкція» підвалу під харчувально-розважальний заклад.

Реакція прокуратури, міліції, архітектурно-будівельної інспекції на вимоги жителів будинку припинити руйнування пам’ятки архітектури і їхнього житла виявилась традиційно споглядальною. Втім іншою й бути не могла, оскільки будівництво ресторану в житловому будинку санкціонувала міська влада. Відповідне розпорядження КМДА підписав особисто її тодішній голова Олександр Попов. Той самий, який згодом санкціонує криваву розправу над студентами на Майдані. Варяги не знають жалю ані до пам’яток архітектури, ані до людей.

Підданий насильницькій «реконструкції», 100-річний будинок вкрився тріщинами. Жах перед перспективою бути похованими під уламками власних квартир змусив жильців звернутись за захистом своїх прав до суду. І – о, диво! – 10 травня 2012 року Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив їх позов про визнання протиправним та скасування рішення Шевченківської районної у м. Києві ради про приватизацію допоміжного підвального приміщення їх будинку.

O

На фотознімку: будинок № 4-в на вулиці Чапаєва у центрі  міста  Києва.

Але ж радіти довелось недовго. Об’єднавшись проти городян, юристи В. Костельмана, КМДА та Шевченківської РДА забезпечили скасування цілком законного рішення, яке відбувалось під особистим контролем голови Київського апеляційного адміністративного суду В.І. Маслія. З огляду на важливість результату розгляду цієї справи, його участь у складі суддівської колегії навряд чи можна вважати випадковістю – справу не можна було пустити на самоплив, адже у разі задоволення вимог позивачів виник би небезпечний прецедент з повернення киянам незаконно відчуженого у них підвалу. Вищий адміністративний суд України, який залишив без змін ухвалу апеляційної інстанції, фактично узаконив незаконну оборудку.

Отже, за дієвого сприяння суддівських чиновників «реконструкцію» одного з київських підвалів було завершено, і на його 300 квадратних метрах розмістилась з усіма виробничими атрибутами чергова костельманівська ресторація. Мешканці ж будинку були приречені підпорядковуватись режиму закладу – не спати до останнього відвідувача.

O

Однією із примх мультимільйонера є зайняття музикою: Костельман виступає в складі рок-гурту «Ремонт води». За словами критиків, музичні композиції у виконанні бізнесмена наповнені життєвою енергією. Але мешканців будинку на вул. Чапаєва, 4-В зовсім не наповнює життєдайною енергією музика, що лунає з цієї філії підвального ресторану на їхній прибудинковій території…

Але банальним набором цілодобових тортур – шумом, смородом, гулом потужних вентиляційних камер – ресторатори не обмежились. З підвалу вони вийшли назовні і захопили прибудинкову територію, обгородивши її парканом, а під самісінькими вікнами квартир встановили веранду – аби відвідувачі могли пити-їсти-розважатись, смалити цигарки, а вечорами ще й матюкатись на свіжому повітрі.

Скарги жильців до правоохоронних та контролюючих органів на самовільне захоплення та нецільове використання прибудинкової території, виявились марними. Чиновників, міліцію, прокуратуру, земельну інспекцію цілком задовольняє «правовстановлюючий документ», яким мультимільйонер розширив межі свого бізнесу за рахунок громади. Це… довідка, видана Департаментом промисловості та розвитку підприємництва КМДА про те, що прибудинкову територію по вул. Чапаєва, 4-В надано ТОВ «У хромого Пола» для здійснення підприємницької діяльності. Цікаво, яка ціна магічної сили цього папірця? Прейскурант у студію!

Коментар голови ВГО «Конгрес сприяння захисту українських земель» Валентини СТРІЛЬКО:

– Жодна довідка не може замінити дозволів на розташування комерційних структур на прибудинкових територіях та розміщення будь-яких архітектурних форм, в тому числі – тимчасових споруд торговельного призначення. Такі дозволи видаються на підставі рішень органів місцевого самоврядування (їх виконавчих комітетів) у відповідності до статей 26, 31, 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 7 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», статей 10, 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2009 №982 «Про затвердження Порядку розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності».

Рішення міської ради щодо надання дозволу на розміщення МАФів приймається на підставі висновків постійної комісії з питань містобудування та регулювання земельних відносин, прийнятих за результатами обговорення на спільному засіданні комісії з питань містобудування та регулювання земельних відносин і комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, благоустрою, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, захисту прав споживачів, транспорту і зв’язку.

За умови відсутності цих документів будь-які споруди на прибудинкових територіях є незаконними та підлягають знесенню.

Самовільне захоплення землі, а в Києві це спостерігається буквально на кожному кроці, є найбільш поширеним порушенням земельного законодавства, що зазіхає на права та законні інтереси власників земель та землекористувачів. Зазначу, що чинне законодавство – ст. 119 ЗК України – визнає однією з підстав набуття прав на землю за давністю користування фактичне володіння нею. Отже, не можна виключати, що комерційна структура, яка самовільно зайняла прибудинкову територію багатоквартирного житлового будинку, не скористається лукаво саме цією лазівкою для узаконення самозахоплення землі. Оскільки правовий режим прибудинкових територій не визначений, земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, перебувають у власності громад. А розпоряджаються ними, на жаль, корумповані чиновники, які керуються виключно меркантильними інтересами.

…Новий очільник Києва Віталій Кличко закликає навести порядок у столиці. А порядок – це, перш за все, Закон. І відновлення його дії як ніколи на часі у такому наболілому питанні як повернення киянам допоміжних приміщень їх будинків та звільнення прибудинкових територій від генделиків. Незважаючи на прізвища їх власників та їх місце у списку Forbes.

Лана ЗЕМЛЯНА

Фото Вадима КОЗАКА

Джерело: газета «МЕЖА»

Sharing is caring!

One thought on “Тиха анексія в центрі Києва”

  1. Маслий всегда входил в тройки судей,замешаных в денежных делах, от которых лично получал деньги за решения принятые за пределами административного судочинства, с прямым нарушением материального и процесуального права. Так было и с захватом подвала по Чапаева, 4-В, где слились в экстазе продажные судейские с мразями из КМДА, Шевченковской РДА и холуями костельмана. Маслий до того оборзел, что назвал в решении подвал малым предприятием.

Send a Comment