Томаш Фіала і Тимофій Мілованов потрапили у рейдерський скандал з клінікою знаменитого фітотерапевта Зубицького – ЗМІ

6 лютого Верховний суд розгляне справу рейдерського захоплення клініки видатного лікаря Данила Никифоровича Зубицького, яку Драгон Капітал незаконно придбали для Київської школи економіки. Про це на своїй сторінці у ФБ повідомив син Д. Зубицького громадський діяч Ігор Зубицький.

Зокрема, Ігор Зубицький зазначив, що Верховний суд – остання надія родини Зубицьких на справедливе правосуддя та відновлення спадщини знаменитого лікаря Данила Зубицького.

Нагадаємо, що свого часу суд арештував будівлю Київської школи Економіки за підозрою у рейдерському захопленні компанією «Драгон Капітал» спадщини лікаря Зубицького.

А саме, Господарський суд м. Києва в особі судді Пасько М.В, дослідивши всі обставини та докази, 10.01.2023 ухвалив рішення про  арешт будівлі Київської школи Економіки, що знаходиться в Києві по вул. Миколи Шпака, 3. (Ухвала по справі № 910/4091/22(910/363/23).

Ухвала про арешт була прийнята у забезпечення позовних вимог до компанії-банкрута ТОВ «Народна медицина Данила Зубицького», яке володіло цим об’єктом раніше, але, як встановив суд, не мала законного права продавати компанії «Драгон Капітал» (через дочірню компанію «Брологістик») зазначену будівлю у такий спосіб.

Щоправда, судді Північного апеляційного господарського суду згодом прийняли сторону рейдерів та відмінили арешт будівлі клініки, в якій зараз міститься Київська школа Економіки.

Детальні обставини цієї резонансної справи змальовані в інтерв’ю Ігоря Зубицького виданню КП в Україні ( https://kp.ua/life/a634028-dragon-capital-postupil-so-zdaniem-kliniki-sozdannoj-vrachom-daniilom-zubitskim-kak-skupshchik-kradennoho-intervju-s-synom-znamenitoho-fitoterapevta)

Особливо детально справа аналізується в розслідуванні журналістів «Погляд», де по документах і рішеннях судів, простежується історія рейдерського захоплення та знищення спадщини видатного лікаря-фітотерапевта Данила Никифоровича Зубицького. Згідно з хронологією, все почалось з хвороби лікаря та фальсифікації (підробки) його заповіту у 2004 році. Далі, за спиною у родини і спадкоємців, були сфабриковані незаконні рішення про зміну власників родинного підприємства і захоплено контроль над майном. Це відбувалось за участю клана тодішнього заступника голови Шевченківської районної державної адміністрації Віктора Вакараша, чия дружина раптово стала власником долі у підприємстві Зубицьких. Далі була низка дій і численних спроб узаконити через кишенькові суди рейдерське захоплення і приховати факти злочинів. І аж до незаконного, таємного продажу майна підприємства в останні роки. А саме – будівель фітолабораторії, і насамперед – будівлі фітоклініки Данила Зубицького, яку придбала по заниженій втричі вартості відома інвестиційна компанія «Драгон Капітал» для Київської школи економіки.

Данило Зубицький презентує клініку громадськості

 В розслідуванні журналісти задаються справедливими питаннями. Зокрема, чи знали керівник «Драгон Капітал» Томаш Фіала і ректор КШЕ Тимофій Милованов, що будівля, яку задешево придбали для Вишу Європейського зразка, була фактично вкрадена шахраями у родини видатного лікаря-травника Данила Зубицького, який побудував її власним коштом і хотів відкрити там міжнародний центр-фітоклініку.

Також в матеріалі піднімається слушне питання, чому можуть навчити студентів у школі, власники якої скуповують крадене майно. Адже, такі дії напряму живлять та підтримують культуру рейдерських захоплень. Особливий цинізм ситуації полягає в тому, що на словах, тобто публічно, ці діячі завзято критикують вітчизняну корупцію.

Проте автори розслідування роблять припущення, що у незаконному придбанні  «Драгон Капітал» через «Брологістик» краденого майна ТОВ «Народна медицина Данила Зубицького» міг бути винний топ-менеджмент згаданих компаній. Тоді як сам Томаш Фіала і Тимофій Милованов могли особисто не знати, що будівля в свій час була захоплена рейдерами. В такому разі, як пишуть журналісти, цікаво буде подивитись на реакцію цих поважних діячів, і подивитись, як будуть розвиватись події далі. Хоча, на думку сторони Зубицьких, сам факт подання юристами «Брологістик» апеляції на арешт будівлі КШЕ свідчить, що намірів визнати  помилку і знайти гідне рішення  цієї ганебної ситуації, очікувати не доводиться.

https://pogliad.com/investigations/yak-sprytni-dilky-znyshchyly-spadshchynu-vydatnoho-likaria-danyla-zubytskoho-i-do-choho-tut-drahon-kapital-ta-kyivska-shkola-ekonomiky/

Томаш Фіала

В будь якому разі, хочеться почути чіткий офіційний коментар від Томаша Фіали і Тимофія Милованова, як вони пояснюють купівлю захопленої рейдерами будівлі і знищення клініки, чи вважають вони, що діяли законно, і що така практика – гідна комплаенсу і прикладу для студентів КШЕ, як відповідати належним стандартам поведінки на ринку. І головне – який вихід з цієї ситуації вони бачать.

Тимофій Милованов

А поки що сторона родини Зубицьких підозрює, що до суддів касації могла бути застосована особлива мотивація, що фактично позбавляє їх шансу на справедливе правосуддя. Що ж, побачимо, чим все закінчиться.

Сергій ВЕЛИЧКО, за матеріалами ЗМІ та відкритих джерел

Sharing is caring!

Send a Comment