У громадській організації зазначили: для нас це привід і надалі прискіпливо моніторити роботу НАБУ
У ЦПК прокоментували призначення Семена Кривоноса новим директором НАБУ. Про це повідомляє громадська організація “Центр протидії корупції” у Telegram.
“Уряд призначив Семена Кривоноса новим директором НАБУ. Тобто призначили людину з нульовим досвідом розслідування корупції та звʼязками із заступником Єрмака”, – наголосили у ЦПК.
“Що з цим робити? Для нас у ЦПК це привід і надалі прискіпливо моніторити роботу НАБУ. Впевнені, що новий директор чудово це усвідомлює”, – мовиться в повідомленні.
В Центрі протидії корупції зазначили, що “дружина Кривоноса Галина Польшинська була начальником відділу забезпечення експершого заступника голови КМДА Олексія Кулеби. В січні цього року Кулебу призначили заступником Єрмака”.
“Також Кривонос має зв’язки з колишнім бізнес-партнером Кулеби Тимуром Ткаченком. В декларації за 2018 рік Ткаченко вказував, що користується квартирою дружини Кривоноса в Києві. В деклараціях Кривоноса вказано, що з 1 січня 2018 року в нього в користуванні перебуває Audi Q5 2012 року випуску, власницею якого є дружина Ткаченка”, – розповіли в повідомленні.
У ЦПК написали, що “Ткаченко і Кулеба донедавна керували департаментом благоустрою КМДА. Коли у 2021 році Кулеба був підвищений з посади очільника департаменту до заступника голови КМДА, підрозділ очолив перший зам і експартнер Ткаченко”.
“За словами мера Києва Кличка, Кулебу для роботи в КМДА йому рекомендував особисто Єрмак”, – розповіли в Центрі протидії корупції.
Додамо, раніше у матеріалі “Української правди” йшлося про те, Кривонос має зв’язки з ОП і що голова ОП “Андрій Єрмак вже одного разу протягнув фіналіста конкурсу на директора НАБУ Кривоноса на високу посаду”. Видання пише, що Семен Кривонос “повністю провалив боротьбу із корупцією на теперішній посаді – голови ДІАМ – Державної інспекції архітектури та містобудування”. Крім того, Кривонос “потрапив на посаду голови ДІАМ – до цього будівництвом і керівництвом у сфері будівництва не займався”.
Нагадаємо, раніше комісія визначила трьох кандидатів на посаду директора НАБУ.
Нагадаємо, раніше журналісти “Радіо Свободи” виявили зв’язки деяких кандидатів на посаду очільника НАБУ з Офісом президента. Водночас Руслана Габрієляна, який розслідував справу Олега Татарова – виключили з конкурсу, хоча він і був другим у рейтингу.
Із квітня 2022 року НАБУ працює без постійного керівника після закінчення повноваження колишнього голови відомства Артема Ситника. Його обов’язки зараз виконує перший заступник директора Гізо Углава.
Україна пообіцяла МВФ та ЄС обрати голову НАБУ до квітня 2023 року.
Дивіться також відео за темою: НАБУ сформоване – хто такий Семен Кривонос.