Тупицький мав дати пояснення щодо землі у Криму, тому КСУ швидко ухвалив рішення

Глава Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков заявив, що Конституційний суд розглянув подання 47 народних депутатів у «справі про незаконне збагачення» у рекордні терміни, щоб захистити власні інтереси. Про це він розповів в ефірі програми «Свобода Слова Савіка Шустера».

«1 жовтня, 30 днів тому, голова КСУ Олександр Тупицький отримав запит від НАЗК: дайте пояснення, оскільки у вас є довіреність в реєстрі України на операції із земельними ділянками в Криму», — розповів глава НАЗК.

Після цього, за його словами, 7 жовтня Тупицький іде у відпустку, а вже наступного дня його заступник Сергій Головатий проводить засідання і потім закриває засідання від представника президента та представника парламенту. «І через 19 днів звільняє від відповідальності суддю-доповідача і голову КСУ», — підсумував Новіков.

Нагадаємо, ДБР відкрило кримінальне провадження проти Тупицького за фактами державної зради і незаконного відчуження земельної ділянки на території Криму за законами Росії. А напередодні слідчі відомства викликали його на допит на 2 листопада. У КСУ на це відреагували і назвали «продовженням тиску».

Раніше журналісти проєкту «Схеми» зʼясували, що Тупицький ще до анексії півострова володів маєтком і землею під ним у Кореїзі, неподалік Ялти. Але у 2018 році він розширив свої володіння, оформивши ще одну ділянку (126 кв. м) біля будинку у свою власність. Ділянку він придбав у росіянина Володимира Рисятова, але не вказав у деклараціях, що став її власником.

27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість із яких — з «Опозиційної платформи — За життя». Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.

У НАЗК заявили, що рішення суду блокує оголошення переможців місцевих виборів.

29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду з 00:00 30 жовтня НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій — реєстр не працював з вечора 28 жовтня.

Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.

babel.ua

Sharing is caring!

Send a Comment