У будфірмі Дощечкіна працівник упав в яму, але замість порятунку його накрили дощечками

А керівники «С.Груп Компані» і ТОВ «ВЕНЗАБУД» потрапили у яму порушення закону

Ішов 8-й місяць повномасштабного вторгнення рашистів в Україну. Тисячі наших громадян залишились без роботи. Саме у цей скрутний час – 22 жовтня 2022 року – Дунаєв Владислав Владиславович влаштувався в будівельну компанію «С.ГРУП КОМПАНІ» у м. Київ. Керівник цієї будівельної фірмисубпідрядника – Дощечкін Олександр Вікторович.

Трагічний випадок трапився 24 жовтня 2022 року, о 17:00 під час робіт у ЖК «ILLINSKY HOUSE», що у м. Київ. У необгороджений, погано накритий бетонний колодязь, глибиною до 5 метрів, розташований посеред проходу упав новачок будівельної фірми Дунаєв Владислав Владиславович. Потерпілий отримав важкі травми: переломи хребта, правої ноги, копчика, зазнав множинних гематом, забоїв та струсу мозку.

Навіть учень ПТУ знає, що подібне трапляється за повної відсутності норм техніки безпеки в будівельній компанії.

Але фактом падіння в бетонний колодязь трагізм ситуації мав продовження: потерпілому Владиславу Дунаєву довго не надавали медичну допомогу. Швидку допомогу, як стверджує Владислав, почали викликати лише через 40 хвилин. Керівництво розпорядилось перш за все накрити яму з потерпілим на її дні зверху дошками!

З нестерпним болем Владислав Дунаєв пролежав 2 години! Поки не приїхали працівники МНС і Нацполіції та дістали його з ями.

Потерпілий Владислав Дунаєв у лікарні

Потім настав важкий шлях одужання в Лікарні швидкої медичної допомоги. Владислав пролежав 4 місяці в ліжку без руху. Будівельна компанія «С. ГРУП КОМПАНІ» не бере участі у допомозі по одужанню потерпілого. Мало того, її керівництво всіляко ігнорує будь-які спроби взаємодії у питанні врегулювання даної ситуації.

Представники «С. ГРУП КОМПАНІ» відвідали за цей час у лікарні потерпілого всього 2-3 рази. Приходили, щоб укласти мирову в обмін на допомогу в лікуванні та компенсації за втрачене здоров’я. Та й з’являлися вони у лікарні лише для того, аби просити не давати справі ходу. Тоді, мовляв, допоможуть та компенсують лікування.

Скріншоти переписки Владислава Дунаєва з паном Дощечкиним, як він знущається, мовляв, кажи, що тобі треба і все буде… Але на жодне прохання потерпілого ні він, ні фірма ТОВ «С-ГРУПП КОМПАНІ» не відреагували і не допомогли!

Представник ТОВ «С.ГРУП КОМПАНІ» Дощечкін Олександр Вікторович приходив до Дунаєва В. В. у лікарню, щоб обманним шляхом в обмін на лікування та гроші на операцію, підписати трудовий договір заднім числом, аби у компанії не було проблем із законом. Сказав, що краще віддасть гроші на лікування, але може їх віддати і прокурорам та поліції за «вирішення питання». Отримав підпис у тяжко хворого під сильнодіючими ліками, більше на зв’язок не виходив і грошей не віддав.

На даний час проти «С. ГРУП КОМПАНІ» відкрито кримінальну справу.

Кіно та й годі!..

Не бажаючи відповідати за свою недбалість, а вірніше за злочинні порушення техніки безпеки, горе-керівники будкомпанії та супідряників висунули слідству свої «версії» того, що трапилося 24 жовтня 2022 року.

За версією будівельної компанії «С.Груп Компані», постраждалий сам прийшов і стрибнув у колодязь, а потім закрив саму кришку.

З цього приводу пригадався епізод з одного кацапського серіалу…

ТОВ «ВЕНЗАБУД» в особі начальника з техніки безпеки Шевеля Юрія Олександровича висуває не менш дурну «версію» – про стрибок в яму 5 метрів з метою вкрасти високовольтний кабель!? До речі, ніякого кабелю там немає і не могло бути. До того ж не було помічено і необхідних інструментів для демонтажу. Невже потерпілий за такою «версією» хотів поцупити кабель під потужним електричним струмом голими руками?!

Послухати недбалих ВІП-будівельників, то виходить, що всі люди приходять на будівництво в їхні фірми лише з однією метою – це або самогубці, або стрибуни з метою висмикування кабелю голими руками. Отже жодної їх вини в порушенні техбезпеки? І тут, схоже, керівництво «С.Груп Компані» і ТОВ «ВЕНЗАБУД» не пошкодують грошей, аби довести свою «правоту»…

Нещастя зі спецікомісією «по розслідуванню нещастя»

Врешті-решт Центральним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці була створена спеціальна комісія з розслідування нещасного випадку. Очолив її Марченко Юрій Якович. І треба сказати він старанно відпрацьовував посаду голови спецкомісії перед керівництвом. Адже пан Марченко усіляко затягував розслідування, не запрошував на засідання комісії та не інформував потерпілого про хід розслідування. Він всіляко знущався, постійно просивши переписувати пояснення по три рази одне й те саме, не брав слухавку, коли з ним робили спробу зв’язатись.

Едуард Багіров

Зневірений у справедливому розгляді того, що з ним трапилось, потерпілий Дунаєв В. В. звернувся за допомогою до голови правозахисної організації «Міжнародна ліга захисту прав громадян України» Едуарда Садиховича Багірова. І відбулося диво!

Робота комісії почалася через 8 місяців мовчання (!?), хоча закон відводить 15 діб на розслідування.

Її голова Марченко Ю.Я. вперше за 8 місяців запросив на засідання комісії і потерпілого.

На цьому засіданні Едуард Багіров захищав права громадянина України Дунаєва В.В. за допомогою гучного зв’язку. Але Марченко Ю.Я та адвокати ТОВ «С.ГРУП КОМПАНІ» і ТОВ «ВЕНЗАБУД» перебивали, знущалися і глузували з правозахисника, а постраждалого Владислава Дунаєва взагалі виганяли із зали засідання комісії!

Адвокати обох фірм, заявляли особисто потерпілому: «У нас гроші і зв’язки, думай хто ти, а хто ми! Ми заплатили прокуратурі та поліції, жебрак!», «Ти хотів покінчити життя самогубством і сам стрибнув до ями!».

Що ж тепер побачимо, кому і куди доведеться стрибати. Але те що горе-бізнесмени з «С.Груп Компані» і ТОВ «ВЕНЗАБУД» стрибнули у яму порушення закону – це факт! І вибратись з цієї ями їм не допоможуть ніякі хабарі…

ЗМІ і громадськість в особі Едуарда Багірова та правозахисної організації «Міжнародна ліга захисту прав громадян України» бере це під свій пильний контроль.

PostSkriptum

Стало відомо, що проти ТОВ «С.ГРУП КОМПАНІ» відкрили друге кримінальне провадження за статтею 135 КПК України (Залишення в небезпеці).

1) Завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через хворобу або внаслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов’язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогу, а також у разі, коли він сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан, – карається обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням волі на той самий термін.

2) Попереднє розслідування, яке проводила Держпраця – ВІДМІНИЛИ, бо знайшли в ньому кричущі ознаки корупції та порушення законів України при проведенні цього розслідування та особисту вмотивованість осіб, які проводили розслідування.

3) Керівництво «С.ГРУП КОМПАНІ» відмовляється надавати своїх експертів і представників для проведення повторного (другого) розслідування.

Едуард Садихович Багіров розворушив корупційне гніздо Держпраці та примусив поважати закон України і діяти за законом.

Sharing is caring!

Send a Comment