У чотирьох областях України СБУ обшукає офіси імпортерів скрапленого газу

На Херсонщині СБУ обшукала відділок поліції за підозрою в розголошенні держтаємниці
СБУ проводить обшуки у Київській, Харківській, Житомирській та Запорізькій областях в офісах та помешканнях співробітників 15 компаній-імпортерів скрапленого газу, які ухиляються від податків на понад 200 млн грн.

Про це повідомили у прес-центрі відомства.

“Співробітники Служби викрили більшість імпортерів паливно-мастильних матеріалів та скрапленого газу на масштабних фінансових оборудках”, – йдеться у повідомленні.

 

Як з’ясували силовики, комерційні структури, які ввозять сировину з Росії та Білорусі, використовують для поставок підконтрольні офшорні структури. Підмінюючи документацію, ділки змінюють ціну та якість товару, що надає можливість застосовувати мінімальні ставки акцизного збору та зменшувати митну вартість, у зв’язку з цим суттєво зменшується сума обов’язкових платежів та зборів до держбюджету.

За даними СБУ, більша частина імпортованої в Україну продукції перепродається підконтрольним структурам, які реалізують товар через мережі АЗС та оптові бази за готівку поза податковим обліком. Для легалізації оборудки “за документами” продукцію реалізовували через конвертаційні центри.

“Підприємство, фактичний продавець товару, отримувало необхідну документацію та безготівкові гроші на рахунки, а конверту передавало нелегально отриману готівку. Через протиправний механізм податковий кредит з ПДВ “переходить” вже до фіктивних комерційних структур, а не формується в офіційних імпортерів продукції під час митного оформлення вантажів. Під час наступного етапу фінансової оборудки конвертцентри реалізовують з використанням підроблених документів штучно сформований податковий кредит підприємствам реального сектору економіки. Останні таким чином мінімізують для себе сплату податку на додану вартість до державного бюджету”, – оприлюднили правоохоронці деталі злочинної схеми.

Також зазначається, що фіктивна структура за сфальсифікованими документами купувала нібито скраплений газ, а продавала вже за вказівкою клієнта будівельні матеріали або неіснуючі послуги.

Згідно з попередніми оцінками експертів, лише завдяки мінімізації податку протягом 2016-2017 років державі завдано збитки на суму понад 200 мільйонів гривень.

Своєю чергою джерело у СБУ заявило “Інтерфакс-Україна”, що є підозра у зв’язку окремих фірм із

Втікачу Курченку відправили підозру у справі про відмивання грошей під час оборудки з паливом
українським олігархом-втікачем Сергієм Курченком, якого прокуратура звинувачує в створенні злочинної організації, ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах і зловживанні службовим становищем, що дозволило йому монополізувати ринок скрапленого газу за часів керівництва країною Віктором Януковичем.

Наразі триває досудове слідство, за підсумками обшуків на банківські рахунки та паливно-мастильні матеріали, які належать фізичним та юридичним особам, задіяним у оборудці, збираються накласти арешт.

Нагадаємо, наприкінці травня

Схема Януковича-Клименка: Матіос перерахував затриманих податківців
Генпрокуратура і МВС провели масштабну антикорупційну операцію. Після обшуків були затримані 23 колишніх високих обласних чинів Міністерства доходів і зборів зі східних і південних областей, а також Києва. Над цим спільно працювали 1700 поліцейських і півтисячі працівників прокуратури.

73e1caae7c5b177958de9cd658d56f55

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment