У Держдепі США відзвітували Кулебі про перемовини Байдена і Путіна: «Жодних домовленостей про Україну без України»

Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд переконує, що на перемовинах президентів США і Росії Джо Байдена та Володимира Путіна жодних домовленостей про Україну без України не було. Про це вона сказала міністру закордонних справ України Дмитру Кулебі під час телефонної розмови з ним 17 червня, повідомили у пресслужбі українського МЗС.

Там розповіли, що Нуланд детально поінформувала його про зміст та результати саміту, який відбувся 16 червня.

Американська дипломатка зазначила, що під час переговорів Байден чітко і твердо заявив Путіну про міцну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України, яка й надалі залишатиметься непорушною.

Переконує, що принципу «жодних домовленостей про Україну без України» США дотримуються не лише в перемовинах з Росією, але й із іншими країнами.

Під час телефонної розмови сторони обговорили також підготовку до майбутнього липневого візиту президента України Володимира Зеленського до США.

6 червня у швейцарській Женеві відбулася зустріч Джо Байдена і Володимира Путіна. Це був перший саміт за участі чинного президента США та його російського візаві. Всі подробиці зустрічі читайте в нашому текстовому онлайні.

Зеленський їде до США

7 червня Байден провів телефонну розмову з Зеленським, під час якої запросив його у липні відвідати Вашингтон. Радник Білого дому із питань національної безпеки Джейк Саліван на брифінгу після розмови повідомив, що Байден планував поговорити телефоном із Зеленським перед зустріччю з Путіним.

Sharing is caring!

Send a Comment