У Києві готується легалізація нового земельного злочину!

Якимось дивним чином, вчора на земельну комісію ВКОТРЕ вже винесли питання щодо безоплатного виділення за рахунок громади м. Києва земельної ділянки у прибережній захисній смузі Дніпра(!) в порушення Земельного та Водного кодексів України. А також намагалися порушити інші норми чинного законодавства ДЛЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ самобуду – такого собі маєтку «скромних дачників», які безкарно захопили собі берег Дніпра та побудували маєток з декількома спорудами та басейном…

ГОТУЄТЬСЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЯ-3

 Ось які ЗАМКИ будують на самовільно захопленій комунальній землі на березі Дніпра!

Добре, що я була присутня на засіданні зазначеної комісії та висловила все, що я думаю з цього приводу. Нагадала також про спрямовані мною заяви до правоохоронних органів про злочин. Зрозуміло, що у злочинців є якесь дуже потужнє лобі у земельній комісії Київради.

Замість того, щоб відмовити дачникам, зазначене питання було ЗНОВУ знято «на потім»! АЛЕ НЕХАЙ НЕ РОЗРАХОВУЮТЬ НА ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ЦЬОГО ЗЛОЧИНУ! Самобуд повинний бути знесений коштом забудовника, а ділянка приведена у первинний вигляд. 

Звіт від 30 березня 2015 року щодо виїздної перевірки самозахопленої земельної ділянки на березі Дніпра (Оболонський район, вул. Богатирська – вул. Садова, кооператив «Чорнобилець») за завданням робочої групи при земельній комісії Київради

ГОТУЄТЬСЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЯ-2

Друзі, зняла з земельної комісії питання щодо надання земельної ділянки 10 соток у власність «НЕЩАСНИМ» дачникам під садівництво, які її самовільно захопили та скаржаться, що протягом тривалого часу не можуть оформити. На робочій групі з’ясували, що ці дачники чомусь на самовільно захопленій ділянці побудували басейн та капітальний паркан й вимагають оформити право власності, оскільки витратили величезні кошти.

Щойно при огляді виявили не тільки басейн та паркан з баштами, але і замок господарів з господарськими будівлями. І все це майно «БІДОЛА?ШНИХ» дачників знаходиться на відстані приблизно 30 метрів(!) від Дніпра, що є порушенням чинного законодавства, зокрема норм Земельного та Водного (вимога – 100 метрів від дзеркала води) кодексів.

ГОТУЄТЬСЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЯ-4

Друзі, яка Ваша думка, що робити з «СІРОМА?ШНИМИ» дачниками, чи віддавати їм берегову зону загального користування рекреаційного призначення?

У мене наступне бачення:

1. Звільнити земельну ділянку від самочинно побудованого об’єкта за рахунок власника та привести ділянку у первинний стан згідно до вимог чинного законодавства. Вважаю, лише подібна принципова позиція покладе край свавіллю з захоплення берегової зони Дніпра та озер недобросовісними власниками маєтків.

2. До моменту демонтажу – передати зазначену земельну ділянку в оренду за ставкою, наприклад, у 10 разів вищою ніж передбачено, що стимулюватиме власника до найшвидшого знесення самочинно побудованого об’єкту.

P.S. Які ще будуть пропозиції?

Аналогічна ситуація з деякими сусідніми ділянками в зазначеній місцевості, а також на Осокорках та інших районах Києва (багаторазово висвітлювала схожі питання, про що доповідала раніше). Є також багато проблем стосовно самовільно захоплених ділянок у зелених зонах, історичній місцевості (Юрковиця, тощо). Тому проблема має вирішуватися системно й комплексно, а підхід повинен бути однаковий до всіх (без жодних винятків).

Олена ЄСКІНА, депутат Київради

 

Sharing is caring!

Send a Comment