У Києві розпочато проект Олега Мусія «Крок до життя. Перевір себе»

скачанные файлы (1)

Ідеологом проекту «Крок до життя. Перевір себе» є заступник голови Комітету ВР України з питань охорони здоров’я, голова Міжфракційного депутатського об’єднання з питань профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями, президент Всеукраїнського Лікарського Товариства Олег МУСІЙ. А днями у рамках цього проекту в двох поліклініках (Дарницького і Дніпровського районів) Києва лікарі-онкологи провели безкоштовні профілактичні огляди та обстеження громадян.

 9911ecbea07a30e7c89fdadbe8a058e8_XL

За 10 днів до старту – 27 травня 2015 р. в КМДА відбулася презентація проекту з ранньої діагностики онкологічних захворювань.

Різнопланова діагностика та консультації лікарів ендокринологів, гінекологів, урологів, дерматологів проводяться з метою профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань, підвищення поінформованості людей про хворобу.

 Крок до життя

Ініціаторами цього проекту є: Міжфракційне депутатське об’єднання з питань профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями (керівник – Олег МУСІЙ), депутат Київради Олена Єскіна, Департамент охорони здоров’я КМДА (Алла Арешкович), Київський міський клінічний онкоцентр, Національний інститут раку, Асоціація Приватної медицини України (Олег Спіженко). Він проходить за підтримки «Санофі-Україна»

Народний депутат Олег Мусій розповів, що цей онкологічний проект є продовженням роботи, яку Всеукраїнське Лікарське Товариство здійснюємо вже впродовж п’яти років в царині боротьби з гіпертонією та ендокринними захворюваннями. «Ми хочемо, щоб люди звертали увагу на своє самопочуття і вчасно зверталися до лікарів. Ми проводимо просвітницько-діагностичні акції для того, щоб привернути увагу людей до власного здоров’я та підвищити настороженість лікарів до вказаних захворювань. В рамках проекту будуть лекції для лікарів первинної ланки про те, як виявляти рак на ранніх стадіях. Зараз, на превеликий жаль в Україні онкологія переважно діагностується на 3-4 стадії, що звісно негативно впливає на тривалість життя. Об’єднавши зусилля, ми зможемо більше», – наголосив він.

Ще напередодні депутат Києвради Олена Єскіна зверталася у ФБ: «Шановні Друзі! Знаю, багато хто з нас не йде до лікарів, бо боїться виявити щось неприємне, особливо, коли ризик онкологічних захворювань в нашій країні є надзвичайно високим. Але раннє виявлення раку – це запорука його успішного лікування та заощадження величезних коштів, тому не потрібно ставитися до цього захворювання як до фатального. І якщо ВИ не йдете до лікарів – через страх, брак часу, відсутність зайвих коштів – ЛІКАРІ ЙДУТЬ ДО ВАС, у кожний район Києва, щоб абсолютно БЕЗКОШТОВНО перевірити стан Вашого здоров’я та надати консультації. Дуже прошу, скористайтеся цією можливістю та повідомте про це друзів, рідних, знайомих та колег!».

Щодо проекту «Крок до життя. Перевір себе» Олена Єскіна зазначила, що проведення таких акції є великим позитивом, однак проблема боротьби з онкологією має вирішуватись комплексно та системно. «Для цього потрібно напрацювати та ухвалити міську програму, спрямовану на раннє виявлення та профілактику онкологічних захворювань. Ми будемо її лобіювати виділенні коштів на неї з міського бюджету», – сказала вона.

Директор Національного інституту раку Олена Колесник зазначила, що кожен 50-й мешканець України – онкологічний пацієнт: «Виявлення на пізніх стадіях призводить до того, що 40% людей помирає впродовж першого року. Тому найголовніше завдання – якомога раніше виявити хворобу».

Директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Алла Арешкович підкреслила, що акцією об’єднуються різні рівні надання медичної допомоги, задіяно державно-приватне партнерство. «Ми плануємо вісім виїзних акцій – огляди проводитимуться в поліклініках і на підприємствах. Наша задача – наголосити на важливості профілактики, адже хворобу легше попередити, ніж потім лікувати».

Керівник Асоціації Приватної медицини України Олег Спіженко сказав: «Вкрай важливо діагностувати онкологію на первинній стадії (коли людина ще не відчуває симптомів), адже за таких умов пацієнт може одужати на 99%. Тому лише своєчасний і системний профогляд із застосуванням інструментальних методів дослідження дасть можливість у разі захворювання вчасно виявити його, якісно пролікувати і ще довго жити. Наша мета – привчити пацієнтів до регулярних профілактичних оглядів. Ми хочемо пояснити людям, що рак – це не вирок, на початкових стадіях він успішно лікується».

За результатами акції лікарі оглянули близько тисячі осіб.

У Дніпровському районі оглянуті онкологами – 266 осіб; стоматологом – 60; онкогінекологом – 45; ендокринлогом – 33; урологом – 26; проведено мамографій – 34, УЗД – 38. Виявлено з три випадки патології молочної залози ( 1,1%). Виявлена підозра на онкопатологію – 10– 2,3%

У Дарницькому районі оглянуті мамологами – 66 осіб; онкологами – 131; хірургами – 84; акушерами-гінекологами – 93; онкогінекологами – 28; урологами – 18; ендокринологи – 33; проведено дерматоскопію – 28 особам; УЗД – 40; виявлено – 1меланому та 1 – лімфо аденому, підозра на наявність онкопатології у 18 осіб.

13 червня, така ж акція відбудеться у Деснянському районі за адресою: вул. Закревського, 81/1 (КНП «КДЦ») та Святошинському районі вул. Симиренка, 10 (КНП «КДЦ»)

Джерело: http://musii.org/uk/news/novini/311-v-stolytsi-rozpochato-obstezhennia-hromadian-v-ramkakh-proektu-krok-do-zhyttia-perevir-sebe.html

 S

PostSkriptum:

11 червня на своїй сторінці у ФБ керівник та один з ініціаторів проекту Олег Мусій написав: «Подробиці про наш соціальний проект «КРОК до ЖИТТЯ. Перевір себе» з безкоштовного обстеження киян з метою профілактики і раннього виявлення онкологічних захворювань в ефірі каналу «Соціальна країна». До речі, київська «Самопоміч» вже присвоює нашу роботу собі. Брехнею пів світу пройдеш та назад не повернешся».

 Знімок екрана 2015-06-11 18.47.00

Дивіться також відео: Олег Мусій на телеканалі «Соціальна країна

https://www.youtube.com/watch?v=-h9NJtx1nvs

 

Sharing is caring!

Send a Comment