У Києві презентують революційний антирейдерський законопроект

В ІА «УНІАН» 21 червня о 12.30 відбудеться презентація «Фермерського антирейдерського законопроекту»

За останні роки земельне рейдерство перетворилось на справжню епідемію, кожне друге фермерське господарство зазнало нападів рейдерів. Існуюче законодавство, правоохоронні органи наразі абсолютно безпомічні перед рейдерами і не можуть захистити фермерів. Отже, настав час діяти більш рішуче, тому ми презентуємо «Фермерський антирейдерський законопроект», – зазначено у прес-релізі заходу.

Цього законопроекту чекають сотні тисяч селян, фермерів з усієї України. Він покликаний унеможливити та критично ускладнити дію механізму рейдерських захоплень фермерських господарств і стати на заваді не лише рейдерам, які безкарно діють у корумпованому середовищі, а й усім учасникам кримінального ланцюжка.

Ініціатор створення законопроекту – фермер Микола Микитович Мартиновець: фермерське господарство СПрАТ «Водолій», с. Преображенка, Чаплинського району, Херсонської області, спільно з ІА «Укрпресінфо».

Ось вже три роки М. Мартиновець веде виснажливу боротьбу з рейдерами, котрі намагаються заволодіти землею, яку фермер обробляє на правах договорів оренди. (докладніше про ситуацію – https://antikor.com.ua/articles/226342-hersonsjka_zemeljna_mafija_gotuje_novij_zamah_na_hittja_fermera_mikoli_martinovtsja)

Підробка документів, фальшиві довіреності, незаконне внесення змін до Державного реєстру, підкуп селян, підкуп суддів, «мертві душі», залякування та спроби вбивства, диверсії проти майна, знищення посівів, повна бездіяльність правоохоронних органів, не зважаючи на публікації у ЗМІ, численні скарги та депутатські запити у вищі інстанції – ось далеко не повний список того, з чим постійно стикається фермер. І не лише він – а ще тисячі інших фермерів по всій Україні.

Не бажаючи ставати злочинцем на своїй землі або беззахисною жертвою рейдерського беззаконня, Микола Мартиновець запропонував свій варіант виходу з ситуації.

Спільно з юристами, громадськими діячами, журналістами, на основі власного досвіду боротьби та досвіду десятків малих та середніх фермерських господарств, сторона М. Мартиновця розробила новий, революційний «Фермерський антирейдерський законопроект», основні тези якого будуть презентовані на прес-конференції. Зокрема, законопроект передбачає кримінальну відповідальність для нотаріусів та держреєстраторів, без яких не обходиться жодне рейдерське захоплення. Також пропонується надати право фермерам захищати свою землю зі зброєю в руках, підвищити відповідальність правоохоронних органів за бездіяльність, суддів – за неправомірні рішення, а тітушок – за участь у рейдерських захопленнях. Крім того, запропоновані цим законопроектом норми ставлять непрохідні перепони на шляху до підробки документів рейдерами.

На прес-конференції очікується участь профільних народних депутатів з різних фракцій, також дали згоду прийти представники Мінюсту, Генеральної прокуратури та Національної поліції.

Інф. НВ

Sharing is caring!

Send a Comment