У Львові жорстоко побили незрячого адвоката

Відомий львівський юрист Андрій Стегніцький зазнав фізичної розправи від рук охоронців підприємства Українського товариства сліпих «Об’єднання громадян», директором якого його призначили на днях. Про це правник 8 липня 2019 року повідомив Резонансу.

За словами адвоката, ситуація, в якій опинився, є відображенням в мініатюрі всього того беззаконня, яке відбувається в країні, і про яке люди дуже часто мовчать.

– Щойно повернувся з лікарні після того, як мої ж підлеглі охоронці вчинили на мене напад, – розповідає Стегніцький. – Я з дитинства незрячий. Може, тому цілились в праве око. В найболючіше місце. Поводяться по-звірячому. При цьому, поліція нічого не робить. Навіть на територію не заходить. Оскаржив таку бездіяльність в суді. Чекаю рішення.

Чоловік заявляє, що зайняв посаду на конкурсній основі. 26 червня в Луцьку президія центрального управління Українського товариства сліпих проголосувала одноголосно за його кандидатуру.

– З 1 липня мав би приступити до виконання обов’язків, – пояснює він. – Але мені досі ані печатки не передано, ані установчих документів, ще й застосовують фізичну силу. Причина такої поведінки – в особистих інтересах купки людей, які заправляють підприємством. Роками Служба з держуправління праці фіксувала там низку порушень. Навіть відкрили кримінальне провадження за статтею 172 Порушення законодавства про працю. Однак далі провадження справа так і не пішла.

Адвокат додав, що на підприємстві офіційно влаштовано близько 30 осіб, які отримують зарплату від 46 до 200 грн.

– Частина з цих осіб навіть не ходить на роботу. Зрозуміло, що це є фіктивним працевлаштуванням аби отримати пільги з оподаткування. Також 150 тис грн щомісяця надходять від оренди. З цих грошей нічого не вкладається у заклад. Але й ціна оренди штучно занижена – 36 грн за квадратний метр. Немає таких цін у центрі Львова. Крім того там є адвокатське бюро, з яким навіть договору про оренду немає. Кругова порука. На такі речі не можна закривати очі. Це злочинна діяльність, яка вигідна конкретним людям і яка точно ніяк не допомагає незрячим працівникам, – підсумовує Стегніцький.

Наразі юрист намагається відшукати справедливість в суді.

Як пише Резонанс, адвокат Андрій Стегніцький став відомим, коли 2013 року, за дорученням спільноти незрячих юристів, позвався до Укрзалізниці з вимогою адаптувати до потреб інвалідів по зору інтернет-сайт, через який продають залізничні квитки.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment