У НБУ дали роз’яснення: чи будуть блокувати рахунки українців у банках через два перекази на 5 тисяч

В Україні без верифікації клієнта переказати можна суму до 5000 грн. При цьому будь-який українець може без побоювань отримати на свій рахунок кілька переказів на зазначену суму в один день. Про це йдеться в роз’ясненні НБУ. Регулятор відзначає, що такі операції з низьким ризиком і не викликатимуть інтерес у банків.

“Однак фінансові установи повинні виконувати деякі технічні вимоги закону, наприклад, присвоїти кожній операції свій унікальний номер”, – зазначають в НБУ.

Також українець, який хоче переказати 10 тис. грн родичу, найімовірніше, під фінансовий моніторинг не потрапить. Однак готівкою за допомогою термінала анонімно відправити таку суму одним платежем не вдасться.

Без верифікації переказувати можна суму до 5000 грн. Зазначимо, згідно з правилами фінансового моніторингу, банки зобов’язані проводити верифікацію на суму від 400 тис. грн, але можуть робити це і з незначними, але підозрілими сумами. Під особливо пильною увагою – платежі готівкою.

Стосуються діяльності чи поведінки клієнта

  • клієнт не може виразно пояснити, в чому полягає його ділова діяльність;
  • клієнт наполягає на терміновості проведення фінансової операції, демонструючи нервову поведінку, без наявності очевидних на те причин.

Стосуються фінансових операцій клієнта

  • незвично швидке проходження коштів через рахунок (незначне сальдо на початок і кінець дня і великий щоденний обіг коштів по рахунку);
  • проведення кількох фінансових операцій клієнтом протягом одного дня в одному відділенні, але з очевидною спробою обслуговуватися в різних працівників банку;
  • фінансова операція не є характерною для звичайної діяльності клієнта, а надані пояснення не аргументовані.

Раніше OBOZREVATEL писав про те, які документи потрібно надати банку, якщо переказ заблокували через фінансовий моніторинг. Проблеми з депозитами і переказами виникають у багатьох українців.

Sharing is caring!

Send a Comment