У «небезпечному світі» Захід має винести урок з російської агресії в Україні та діяти більш наполегливо – Девід Кемерон

У “небезпечному світі” країни Заходу не засвоїли уроків, які несе агресія Росії проти України, а саме — що вагання та обережність Заходу надихає авторитарні режими й правителів до подальшої агресії. Відтак західним країнам належить бути більш жорсткими й наполегливими, а Британія повинна мати “сміливість діяти”.

Про це 9 травня заявив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Кемерон у своїй першій розлогій промові за межами парламенту з часу вступу на посаду у листопаді минулого року.

“Нам потрібно прийняти жорсткішу позицію для більш жорсткого світу. Якщо незаконне вторгнення Путіна чогось нас навчить, це має бути те, що робити надто мало і надто пізно лише стимулює агресора. На цій роботі я бачу занадто багато прикладів, коли цей урок не було засвоєно”, — заявив Кемерон, виступаючи у Національному центрі кібербезпеки Великої Британії.

Міністр зазначив, що Росія, Китай, Іран та Північна Корея об’єдналися з метою підірвати усталений світовий лад.

“Якщо ми будемо вагатися, наші супротивники напишуть наше майбутнє за нас. Тому нам потрібно проявити мужність”, — заявив Кемерон.

Він також закликав всі країни НАТО досягти обіцяних 2% витрат на оборону напередодні саміту альянсу у Вашингтоні у липні цього року. За словами головного британського дипломата, “майбутній саміт НАТО має побачити, що всі союзники готові виконати свою обіцянку, яку дали в Уельсі у 2014 році”, а саме — досягти рівня витрат на оборону у 2% ВВП.

Однак, Кемерон вважає, що після цього необхідно збільшити цей рівень і “встановити 2,5% як новий орієнтир для всіх союзників по НАТО”.

Велика Британія пообіцяла збільшити свої витрати на оборону до 2,5% ВВП до 2030 року – факт, який привітав Кемерон.

Втім, як зазначає видання The Guradian, серед ключових країн НАТО — Іспанія, Бельгія та Канада досі суттєво відстають від необхідного рівня у 2%.

“Цей світ є більш небезпечний, більш нестабільний, більш конфронтаційний, ніж більшість із нас коли-небудь знали”, — додав міністр. — Нам потрібно бути попереду в конкуренції, у співпраці та в інноваціях”.

Промова Кемерона пролунала на тлі нещодавнього виділення Великою Британією рекордного для країни пакета військової підтримки Україні вартістю близько 600 мільйонів доларів.

“Ми перебуваємо у битві воль. Ми всі — Британія, і всі наші союзники та партнери по всьому світу — повинні довести, що наші супротивники неправі”, — підсумував глава МЗС Британії Девід Кемерон.

Sharing is caring!

Send a Comment