У Німеччині звинуватили Росію в газовому шантажі: Кремль «грає в покер»

Росія спеціально залишає газові сховища Європи напівпорожніми для того, щоб сертифікувати «Північний потік-2». Як заявила глава німецької партії «Зелені» Анналена Бербок, в газовому питанні спостерігається «російська гра в покер», а Німеччині не можна дозволяти шантажувати себе. Тим часом криза в Європі продовжується, ціна газу залишається високою – $1134,7 за тисячу куб. м.

«Проблема в тому, що Росія поставляє газ у Європу відповідно до контракту, але газові сховища порівняно порожні. Швидше за все, це було зроблено навмисно російською стороною, щоб домогтися якнайшвидшого введення в експлуатацію» Північного потоку-2 «, навіть якщо всі юридичні вимоги ще не були дотримані. Це стратегічне рішення «Газпрому» проти європейців», – розповіла Бербок у інтерв’ю WAZ.

Вона зазначила, що для сертифікації скандальний газопровід обов’язково повинен відповідати європейським законам щодо енергетики. Це означає, що оператор «Північного потоку-2» – компанія Nord Stream 2 AG – повинна бути незалежною від російського «Газпрому». «Поки це одна і та ж група, ліцензія на експлуатацію не може бути надана», – підсумувала глава партії.

Тим часом газ у Європі все ж залишається дорогим, його ціна становить $1134,7 за тисячу куб. м (або 92,4 євро за мвт-ч). Про це свідчать дані біржі ICE.

Вартість газу в Європі

Європа потерпає від наслідків енергокризи. Тарифи та рахунки в державах зростають, компанії і заводи закриваються. В Єврокомісії стверджують, що винуватцем ситуації є «Газпром». Більше 40 євродепутатів звинуватили російську компанію в маніпуляціях і шантажі на газовому ринку.

«Зимові» запаси газу в ПСГ (підземних сховищах) в ЄС перебувають на історичному мінімумі, а відбір палива вже йде. Водночас російська влада заявляє, що в Європі нібито немає дефіциту газу, а «Газпром» не нарощує поставки в європейські країни через відсутність замовлень.

Крім цього, «Газпром» не став бронювати додаткові потужності на транзит газу в Європу через Україну на листопад. Однак по газопроводу Ямал – Європа, який йде через Білорусь, забронювала транзит аж на 31,4 млн кубів на добу. Якщо «Газпром» продовжить вести таку політику, обсяг недопоставленого газу в ЄС складе більше 5 млрд куб. м до кінця опалювального сезону 2021-2022.

Нагадаємо, Міністерство фінансів США готове ввести санкції проти оператора російського «Північного потоку-2». Причина – порушення «Газпромом», який фактично контролює компанію, більш ранніх американських обмежень.

Раніше OBOZREVATEL писав про те, що ціни на бензин у Великобританії виросли до максимальних значень з березня 2013 року, в той час подорожчали продукти харчування в кафе і супермаркетах. Не оминула країну і євроенергокриза – ростуть рахунки за газ і електроенергію.

Sharing is caring!

Send a Comment