У причетності до «саботажу» енергетичного балансу у РНБО підозрюють олігархів

Олігархи своїми діями можуть бути причетними до саботажу створення повного енергетичного балансу в Україні

Як заявив журналістам під час брифінгу 22 жовтня секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов, на засіданні РНБО учасники заслухали прем’єр-міністра Дениса Шмигаля стосовно підготовки до опалювального сезону. Зокрема він доповів про роботу всіх відповідних структур та про роботу енергетичної системи.

Також на засіданні заслухали доповідь міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, співдоповідь міністра енергетики Германа Галущенка та очільника «Нафтогазу» Юрія Вітренка.

«До цього часу, на превеликий жаль, є певний саботаж виконання рішення саме в плані створення повного енергетичного балансу України. І сьогодні, коли ми маємо розуміння, що певне коло осіб, які у народі звуться «олігархами», мають великий вплив у цій галузі — ми вважаємо, що вони можуть бути причетними до того, що до цього часу не з’явився такий фундаментальний документ у нашій країні», — заявив Данілов.

За його словами, з 23 жовтня буде створено робочу групу з усіх відповідальних органів, щоб розуміти ситуацію з енергетичним балансом і щоб РНБО у вересні і жовтні наступного року «не робила такі засідання».

Що відомо

  • 18 жовтня голова НАК «Нафтогаз України” Юрій Вітренко заявив, що компанія накопичила достатньо газу у підземних сховищах для опалювального сезону. Компанія готова забезпечити населення паливом, як напряму, так і через теплокомуненерго.
  • 12 жовтня заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що запасів природного газу в українських підземних сховищах достатньо для покриття потреб населення та підприємств соціальної сфери у прийдешньому опалювальному сезоні.
  • 12 жовтня у Міністерстві розвитку громад та територій заявили, що технічна готовність до опалювального сезону майже 100%.
  • 12 жовтня Кабмін затвердив план дій з виконання меморандуму щодо опалювального сезону.
  • На засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові був підписаний меморандум, згідно з яким тарифи на гарячу воду та опалення не будуть зростати до кінця опалювального сезону 2021-2022 років.
  • 26 травня Україна відмовилась від імпорту електроенергії з Російської Федерації та Білорусі до 1 жовтня 2021 року.

Sharing is caring!

Send a Comment