У САП відреагували на звинувачення генпрокурора Венедіктової

У відкритому листі вони написали, що генпрокурор та його заступники не мають права давати їм вказівки

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відповіли на звинувачення генпрокурорки Ірини Венедиктової. У відкритому листі вони написали, що генпрокурор та його заступники не мають права давати їм вказівки та здійснювати дії, на які уповноважені прокурори САП.

Вони не погоджуються із закидами Венедіктової про бездіяльність, відсутність результатів роботи та відкидають звинувачення у порушенні розумних термінів у розслідуванні кримінальних проваджень. Адже, кажуть, багато справ залишилося відомству «у спадок» від Генеральної прокуратури і саме там роками не могли передати справи до суду.

Напередодні у відеозверненні Ірина Венедіктова звинуватила керівництво й прокурорів САП у неналежному виконанні службових обов’язків. Зокрема, згадала провальну справу щодо чинного нардепа від «ОПЗЖ» Рената Кузьміна про самовільне захоплення земельної ділянки в Пущі Водиці у 2009 році. Також дорікнула, що з жовтня ще 2019-го розслідують справу народного депутата Валерія Іщенка, якого підозрюють у заволодінні 93 мільйонами гривень «Укрзалізниці». Генпрокурорка називає ці приклади ганебними випадками бездіяльності САП. І додала, що це потребує негайного реагування.

Нагадуємо, генеральна прокурорка Ірина Венедіктова де-факто керує також і Державним бюро розслідувань. Про це проєкту «Спостерігач» заявив засновник StateWatch Олександр Лємєнов, коментуючи резонансні провадження обох органів правопорядку.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment