У США пропонують зробити “Сейшели для українського середнього класу!” виборчим гаслом Луценка

Слова Луценка про доступність відпочинку на Сейшелах для середнього класу варто перетворити на виборчий слоган. Про це у Twitter заявив Майкл Карпентер, колишній заступник помічника глави Пентагону з питань України та Євразії в адміністрації Барака Обами, а нині директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко каже, що відпочинок на курорті “Four Seasons” на Сейшельських островах є “чимось, що собі може дозволити типовий українець середнього класу”. Це може стати прекрасним виборчим слоганом
Майкл Карпентер

Раніше програма “Схеми“, спільний проект Радіо Свобода і телеканалу “UA:Перший” повідомили, що зимова відпустка родини генпрокурора Юрія Луценка на Сейшелах коштувала щонайменше 52 тисячі євро.

У відповідь, як повідомляє “Українська правда”, генеральний прокурор запевнив що його родина має достатні та задекларовані фінансові ресурси для відпочинку на Сейшельських островах. Луценко також заявив, що коштовна мандрівка стала можливою завдяки подарунку сина, який буцімто відклав власний “медовий місяць” з дружиною та подарував батькам відпочинок у теплих краях до 30-річчя спільного життя.

Луценко у коментарі “Радіо Свобода” в Брюсселі також назвав відпочинок «не надмірним» і таким, «що собі дозволяє середній клас».

Ukraine’s Prosecutor General Yuri Lutsenko says a vacation at the Four Seasons resort in the Seychelles is “something a typical middle-class Ukrainian can afford.” That’ll make for a nice campaign slogan.https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/lutsenkos-luxury-vacation-seychelles-draws-criticism.html 

 9aebaec1-e1ff-4e57-8b68-956b82d6b6c2_w1023_r1_s

Саме ці слова Луценка не лишив без уваги колишній високопосадовець уряду США.

“Генеральний прокурор України Юрій Луценко каже, що відпочинок на курорті “Four Seasons” на Сейшельських островах є “чимось, що собі може дозволити типовий українець середнього класу”. Це може стати прекрасним виборчим слоганом”, – твітує Карпентер.

Інший коментатор, Алекс Кокчаров, експерт з оцінки ризиків в аналітичний компанії IHS Markit у Лондоні, назвав Луценка “відірваним від реальності”.

“Диву даєшся, наскільки ці люди відірвані від реальності”, – твітує Кокчаров з приводу слів Луценка про можливості українського середнього класу.

These people are so detached from reality that it’s insane

Коментатори оцінили і слова Луценка про те, що саме подарунок від сина зробив можливою коштовну мандрівку.

“Ну хіба не диво, яких успіхів у цій частині світу досягають сини та доньки впливових політиків. Ці успіхи неспівмірні із тим, що могла би дати звичайна сумлінна праця та бізнес-інстинкти. І чого б це так відбувалось?”, – твітує Ерік Карл Гонц, менеджер програм Євразії у Center for International Private Enterprise (США).

It is truly amazing how successful sons and daughters of well connected politicians are in this area of the world. Like way out of proportion to mere hard work and good business sense. Makes you wonder… pic.twitter.com/AUV7Xmsps5

“Звичайна середня заробітна платня на рік у Києві, а це найбільша в Україні, приблизно $3700. Тож звичайному киянину знадобиться 17 років, щоб відкласти гроші на такий відпочинок для “середнього класу”, – також відзначив Гонц.

Btw, Lutsenko, the prosecutor general, tried to downplay this by saying ~$62,000 for a vacation is “reasonable” and the sort of thing someone in the “middle class can afford.” Today, he said his son had paid for the trip with wedding money. https://twitter.com/christopherjm/status/958399141507489792 

Average annual salary in Kyiv, the most in Ukraine, is ~$3700. So it would take the average Kyivlyan 17 years to save for this “middle class” vacation.

 Майкл Карпентер є одним із найактивніших коментаторів поточних подій в Україні. У січні він заявив, що наступник кроком на підтримку України – після надання адміністрацією Трампа протитанкової зброї Києву – могло б стати створення Заходом інвестиційного фонду із західним менеджментом, як інструмент для підтримки глибших антикорупційних реформ.

Для роботи інвестиційного фонду, за оцінками Карпентера, потрібно 6 мільярдів доларів щорічно – достатньо невибагливо в порівнянні з 378 мільярдами доларів, що є в Європейському фонді стратегічних інвестицій.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment