У столиці України скоєно злочин проти журналістів

Судове засідання по спорткомплексу «ВОСХОД» відбулось без журналістів, медійники сиділи під дверима. 14 грудня 2020 року

В Апеляційному господарському суді Києва представників ЗМІ не впустили до зали судового засідання

Суддя Пантелієнко не пустив трьох журналістів в судову залу висвітлювати судове засідання у справі спорткомплексу «ВОСХОД». Справа про рейдерську атаку екснардепа путінської партії «Єдина Росія», полковника РФ Крупчака дедалі більше набуває розголосу.

Про те, як у київських дітей-спортсменів забирають спорткомплекс «ВОСХОД», журналісти розповідали тут:

https://korupcioner.in.ua/ua/blog/suddya-anatolij-ivchenko-podaruvav-sk-voshod-gromadskij-organizatcii-yaka-bagato-rokiv-protipravno/

Таким чином, справа по СК «ВОСХОД» є досить резонансною.

Саме фактор зростаючої суспільної резонансності міг не подобатися суддям, які розглядають судову справу щодо СК «ВОСХОД» в Апеляційному господарському суді Києва.

14 грудня 2020 року близько 9.30 (на цей час було призначено судове засідання) суддя Апеляційного господарського суду міста Києва Пантелієнко не пустив трьох журналістів (Інформагенство «Укрпрес-Інфо» Рудич Ігор, знімальна група ICTV — журналістка та відеооператор) в судову залу висвітлювати Судове слухання у справі Спорткомплексу «Восход».

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2840443409616708&id=100009532301081

Тут видно (Фейсбук Рудича Ігоря) як головуючий в колегії суддів суддя Пантелієнко відмовляє журналістці ICTV у її (та інших журналістів) праві пройти в судову залу та здійснювати відеозйомку засідання.

Суддя сказав, мовляв, трансляція буде на YouTube , тим і вдовільняйтеся…

Про те, що журналістів не пустять висвітлювати це судове засідання, стало відомо ще за кілька хвилин до початку судового засідання, коли помічниця судді повідомила журналістам, що, мовляв, журналісти не будуть присутні, » питайте у судді».

На цьому відео (YouTube-канал Ігоря Рудича «Игорь Рудич») чутно як помічниця каже фразу » запитайте у судді».

Фраза помічниці «запитайте у судді» передувала безпосередньо злочинній події. Ця фраза помічниці вказує на те, що суддя Пантелієнко прийняв для себе  рішення не пускати журналістів ще  задалегідь перед судовим засіданням, а не безпосередньо в ту мить, коли побачив журналістів, відеокамеру біля дверей.

Тобто суддя Пантелієнко планував перешкодити журналістам, не пускати в залу суду (13 зала судових засідань, 2 поверх, Київ, Шолуденка, 1) свідомо, заздалегідь, не приховуючи своїх намірів, про що (про такі наміри) повідомив помічниці.

Важливо, що журналісти у відповідь на порушення судді Пантелієнко висловлювали свої аргументи та показували реакцію на дії судді.

Журналістка ICTV повідомила суддю, що було подано заздалегідь клопотання про висвітлення цього судового засідання.

А журналіст Інформагенції «Укрпрес-Інфо» Рудич Ігор повідомив колегії суддів та всім учасникам судового засідання, що перешкоджання законній журналістській діяльності є кримінальним злочином.

В цей час журналіст Рудич здійснював онлайн трансляцію (стрім) Відео на свою сторінку Фейсбук. (Фейсбук Ігор Рудич).

В наслідок перешкоджальних дій судді Пантелієнка та 2-х співробітників Судової охорони України, які перегородили дорогу журналістам після слів судді Пантелієнка, три журналісти двох ЗМІ весь час просиділи біля дверей 13-ої зали судових засідань Апеляційного господарського суду Києва.

По завершенні судового засідання журналісти зайшли в судову залу №13, з якої вийшли судді. Журналісти в умовах обмеженого часу спікерів намагалися записувати синхрони.

Журналіст Ігор Рудич, зокрема, опитав учасників процесу, приміром, прокурорку: «Чи усвідомлюють, що стали свідком кримінального злочину.»

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2840501229610926&id=100009532301081

На разі інформацію про дії судді Пантелієнка повідомлено в Інститут масової інформації (ІМІ).

Sharing is caring!

Send a Comment