У Тернополі суд ухвалив поновити кримінальну справу про напад на журналістку «Еспресо»

У Тернополі квартирант судді ПАГС Людмили Кропивної напав на журналістку Еспресо Марію Івановську, яка виконувала редакційне завдання. Про це йдеться в етері Еспресо.

Знімальна група телеканалу виконувала редакційне завдання щодо перевірки суддівських декларацій про майновий стан. У будинку, де знаходиться квартира судді Північного апеляційного господарського суду Людмили Кропивної, чоловік 1987 р. н., який назвався її квартирантом, напав на журналістку Марію Івановську. Він відібрав телефон, намагався затягнути співробітницю Еспресо до квартири та погрожував побити ногами.

Тернопільське районне управління поліції ГУНП у Тернопільській області порушило кримінальні провадження за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів і грабіж в умовах війни. Розслідування справи триває.

Поліція раніше закрила цю справу через нібито «відсутність ознак правопорушення»

Суд ухвалив поновити кримінальну справу про напад на журналістку «Еспресо» у Тернополі

Суд задовольнив скаргу журналістки телеканалу «Еспресо» Марії Івановської у справі нападу на неї у травні цього року. Про це повідомляє пресслужба каналу.

Журналістка подала скаргу на постанову слідчого Тернопільського районного управління поліції про закриття кримінального провадження у справі нападу на неї, який стався 8 травня 2023 року у Тернополі.

Тоді на Марію Івановську під час виконання редакційного завдання напав квартирант судді Північного апеляційного господарського суду Людмили Кропивної: він силоміць вихопив у журналістки телефон та погрожував розправою.

«Вже після того, як я заявила, що я журналістка, він сказав: “Якщо ви ще раз прийдете сюди, то я вас накопаю”», — розповіла Марія Івановська.

Слідчий відділ тернопільської Нацполіції відкрив дві кримінальні справи — за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста (ч.1 ст. 171 ККУ) та за грабіж в умовах війни (ч.4 ст.186 ККУ).

Але наприкінці травня слідчий Назаркевич закрив справу нібито через «відсутність складу кримінальних порушень».

«Про це рішення я дізналась зі ЗМІ лише наприкінці листопада: слідчий не надіслав мені постанову ні за адресою роботи, ні за адресою проживання, і тільки після тижня запитів і дзвінків, вислав її в телеграм, що взагалі не є офіційним оповіщенням», — розповіла Марія Івановська.

За її словами, під час розгляду скарги з’ясувалось, що нападник надав багато неправдивих показів. Також вона наголошує, що його погрози пролунали вже після того, як вона повідомила, що є журналісткою.

Марія Івановська подала скаргу на це рішення слідчого. Серед іншого у скарзі зазначалось, що «орган досудового розслідування не надав належної оцінки встановленим досудовим розслідуванням обставинам, підтвердженим доказами, наявними в матеріалах кримінального провадження».

Міськрайонний суд Тернопільської області задовольнив скаргу 22 грудня і скасував постанову слідчого поліції про закриття провадження.

«Це означає, що досудове розслідування має бути продовжене, слідчий має з’ясувати всі обставини справи, вчинити низку слідчих і процесуальних дій, за результатами яких прийняти рішення згідно із законодавством», — прокоментувала адвокатка юридичної компанії Jurimex Марина Гапонюк.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Фото: скриншот відео

Sharing is caring!

Send a Comment