У Варшаві власниця кав’ярні привласнила мільйони злотих, які призначалися для біженців з України

У Польщі заарештували власницю кав’ярні за підозрою у багатомільйонній афері з благодійними коштами, які призначалися для біженців з України. Вона нібито привласнювала благодійні внески. За даними “Gazeta Wyborcza”, йдеться про 7 мільйонів злотих.

Одна з популярних кав’ярень “Kulturalna” знаходиться у самому серці Варшави. Її власниця пані Агнешка від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну допомагала біженцям і брала участь у благодійному фонді.

Шахрайство стосовно біженців. Власниці кав’ярні висунули аж сім звинувачень

Минулого тижня пані Агнешку, та ще двох осіб заарештували через звинувачення у багатомільйонній афері. Гроші фонду ішли не за своїм прямим  призначенням, а у власні кишені шахраїв, повідомляє wiadomosci.gazeta.pl.

Згодом, цю інформацію підтвердив речник регіональної прокуратури в Щецині Марцін Лоренц. Саме в цьому місті зараз триває розслідування та ведеться аналіз усіх доказів. Звинувачення стосуються пожертвувань, нібито привласнених фондом, заснованим жінкою для допомоги біженцям з України.

Спочатку пані Агнешка забезпечувала українців безкоштовним харчуванням. У її кав’ярні готували близько тисячі порцій різних страв на день. А потім жінка заснувала благодійний фонд, який для харчування біженців з України отримував субсидії  Агнешці висунули п’ять звинувачень. Субсидії призначалися для харчування біженців з України. Але їх використовували далеко не за цільовим призначенням.

“Власниця кафе має п’ять звинувачень щодо отримання субсидій, шахрайства, діяльності у злочинній групі та два щодо видачі неправдивої документації, – сказав Марцін Лоренц, речник регіональної прокуратури в Щецині.

Кав’ярня “Kulturalna” має свою багаторічну історію. Це місце, де зустріч перетворюється на відпочинок з унікальною архітектурою. Під час слідства, поліціянти допитали співробітників закладу які добре знають власницю, та відгукуються за жінку тільки позитивно. Одна із співробітниць сказала, що “Агнешка довірилася не тій людині у зв’язку з розрахунками субсидій, які фонд отримував на конкретні цілі”.

Співробітники закладу заперечують провину пані Агнешки

Обвинувачена була президенткою фонду лише деякий час, коли відчула, що це занадто велика відповідальність пішла з організації. Як зазначають в прокуратурі, дані пільгові субсидії, які мала підозрювана, не були повною мірою спрямовані на те, чому мали служити, тобто на харчування для біженців. Вартість майна, що є предметом звинувачень, становила сім мільйонів злотих. Жінка знаходиться під арештом в тюрмі, двоє інших осіб під наглядом поліціянтів і забороною залишати країну. Розслідування тривають.

Після втручання правоохоронців благодійний фонд припинив свою діяльність. Сьогодні його взагалі немає в реєстрі об’єднань.

“Контроль за його діяльністю у листопаді 2022 року здійснило місто, яке пожертвувало фонду 430 14 злотих. Ніяких відхилень від норми не було продемонстровано. Фонд представив звіт про виконання завдання. З 20 квітня здійснюється фінансовий контроль. Ми зможемо доповісти про його результат, а також про можливі подальші кроки після завершення аудиту”, – говорить Якуб Ледучовський, представник міста в інтерв’ю “GW”.

У самій кав’ярні  “Kulturalna” запевняють, що справа, яку порушила прокуратура, не стосується їхньої діяльності.

Sharing is caring!

Send a Comment