У WSJ пояснили, чому контрнаступ ЗСУ йде «так повільно»

Журналісти Wall Street Journal спробували пояснити, чому контрнаступ ЗСУ йде “так повільно”. Адже, наприклад, торік Україна завдяки вмілим маневрам, зуміла домогтися переваги над армією Росії, попри брак людей, озброєння і достатньої підтримки з повітря.

За словами журналістів WSJ, вміле командування, гарне знання місцевості та ефективне використання дронів і цифрових технологій дозволили українським військовим дати відсіч набагато більшій та краще оснащеній армії, яка на їхньому тлі виглядала незграбною і загрузлою в бюрократичних зволіканнях. Видання пише, нібито “всьому цьому прийшов кінець”.

Контрнаступ ЗСУ. У Wall Street Journal назвали причини темпу

“Зараз Україна намагається вибити з позицій ворога, який окопався на її території, що вважається однією з найскладніших військових операцій. Російські військові витратили місяці на будівництво оборонних споруд, зокрема бункерів, протитанкових пасток і мінних полів. Для російських сил, які раніше цього року намагалися захопити більше українських територій, наступ не увінчався успіхом, однак утримувати оборонні позиції буде легше”, — пише WSJ з посиланням на фахівця в галузі безпеки Брукінгського інституту у Вашингтоні Майкла О’Хенлона.

За словами журналістів, українські солдати розповіли, що російські військові в Запорізькій області “побудували кілометри звивистих, з’єднаних між собою траншей, деякі з яких укріплені бетоном або вкриті гілками і землею, щоб їх було важко виявити за допомогою дронів”.

Також поля сильно заміновані, а щонайменше у двох випадках, за словами українських військових, тіла їхніх убитих побратимів також були заміновані.

Український контрнаступ. Що потрібно ЗСУ, що взяти позиції?

За словами бійця ЗСУ, який спілкувався з Wall Street Journal, щоб узяти ці позиції, район потрібно спочатку накрити артилерійським вогнем, а потім просуватися вперед за допомогою бронетехніки, щоб задіяти піхоту. Однак брак танків та іншої бронетехніки ускладнює реалізацію цієї стратегії.

“Наступ на окопані сили окупантів був важким випробуванням навіть для найпотужніших армій світу. Союзникам, які висадилися на узбережжі Нормандії під час Другої світової війни, знадобилося понад два місяці, щоб прорвати німецькі укріплення і просунутися вглиб країни. У 1991 році перш ніж сухопутні сили коаліції просунулися під час операції “Буря в пустелі”, США протягом п’яти тижнів вели повітряну кампанію, щоб послабити позиції іракських військових”, — дадли у виданні.

Нагадаємо, очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що успіх контрнаступу Сил оборони України буде, але пізніше. Про це він повідомив у коментарі агентству Reuters.

За його словами, контрнаступ ЗСУ продовжується. Він нагадав історію, як росіяни понад 10 місяців намагалися взяти Бахмут. “Наше завдання трохи більше за Бахмут, але у нас трохи менше як 10 місяців”, — сказав Буданов.

 

Sharing is caring!

Send a Comment