У Японії жінці глави місцевої адміністрації нелегко – вся справа в геологічних особливостях

Часто в Японії трапляються стихійні лиха, і жителі залишаються без своїх будинків. Їм доводиться жити у відновлених шкільних спортивних залах, тимчасових збірно-щитових будинках і т. д. Іноді навіть доводиться обживатися в наметових містечках.

За встановленою традицією в таких ситуаціях глава місцевої адміністрації повинен з дружиною тимчасово переселитися в зону лиха. І він повинен вибрати найгірше місце для проживання (якщо стоїть вибір між мотелем і наметом, він повинен вибрати намети). Туди ж повинен перебиратися необхідний мінімум чиновників.

І сидить бідолашний Xоким з дружиною в наметі. У спальному мішку сплять. Дружина готує локшину, притягнувши газовий балон. А Хоким, сидячи верхи на переверненому відрі, проводить наради з MЧC. А навколо краса: свіже повітря і океан.

Але скільки йому доведеться так сидіти? До тих пір, поки не буде вирішено питання з останнім постраждалим. Cенсей залишає наметове містечко останнім.

В Японії питання постраждалих вирішуються дуже швидко, і справа не в якійсь японській ефективності. Просто в давнину хтось мудро вирішив: на місце лиха посилати чиновника обов’язково разом з дружиною.

Тому що сам чиновник, один, може довго в наметі жити: саке принесе, почне шашлики смажити, подруг підтягне, рибалку влаштує. Влаштує собі відпустку на природі. Відтягнеться на славу. Це ж як заведено. Думається, багато хто б не відмовився тиждень-другий пожити в наметі біля океану.

А ось дружина не дасть такого щастя. Вона свого чоловіка з потрохами з’їсть: набридло в наметі стирчати, діти чекають, поспіши з справами, додому треба. І чиновник, зітхаючи, швидко вирішує питання.

Дуже мудра людина жила в давнину. Вона знала, що посилати одного чиновника – немає сенсу. Тільки з дружиною.

Дуже добре знав той давній чолов’яга життя і людей…

Олена Конкаліді із мережі

Sharing is caring!

Send a Comment