У Зеленського розповіли, як боротимуться з корупцією: «Винаходити велосипед не будемо»

Штаб кандидата в президенти Володимира Зеленського оприлюднив кроки, які він хоче здійснити, аби побороти корупцію в Україні

«Ми підкреслюємо, що у цій сфері винаходити велосипед не потрібно. Давно відомо — що треба робити. Просто політичної волі ніколи не було», — йдеться у повідомленні команди Зеленського в Telegram.

Так, штаб кандидата пропонує:

— формувати антикорупційні органі через незалежні міжнародні конкурсні комісії;

— скасувати недоторканність;

— створити міжнародний Вищий економічний суд і позбавляти суддів посади в разі ухвалення неправосудних рішень;

— позбавити силові структури невластивих функцій (ініціювання справ та розслідування економічних та фінансових злочинів) та формувати їх виключно через незалежну міжнародну конкурсну комісію;

— максимально декриміналізувати економічну діяльність, а саме карати економічно та адміністративно за економічні порушення, притягати до відповідальності чиновників, які висувають штучні претензії до бізнесу;

— збільшити суворість покарання для державних службовців через підписання згоди на добровільне позбавлення служби та через введення додаткового покарання у вигляді конфіскації всього майна та довічної заборони обіймати державні або місцеві посади, ввести заборону суддівських рішень щодо виходу під заставу;

— перенести «державу у смартфон» через реалізацію максимальної кількості послуг бізнесу в електронному вигляді;

— максимально залучити громадян до викривання корупції через винагороди;

— ініціювати звернення до західних правоохоронців з проханням розпочати антикорупційні розслідування проти тих українських корупціонерів, які встановлені українськими антикорупційними органами.

Зазначимо, що низку цих пропозицій неможливо реалізувати без відповідних рішень парламенту, зокрема щодо скасування депутатської/суддівської недоторканності, створення нового суду, декриміналізації економічної діяльності, зміни повноважень силових структур, посилення відповідальності чиновників — це потребує внесення змін до чинного законодавства, у президента таких повноважень немає.

Нагадаємо:

Кандидат в президенти України Володимир Зеленський погодився на дебати з Петром Порошенком, але тільки на стадіоні «Олімпійський» у Києві. Також він заявив про необхідність здати аналізи на алкоголь і наркотики перед дебатами.

Порошенко погодився на ці умови та запропонував Зеленському здати аналізи в медпункті стадіону НСК «Олімпійський».

Порошенко прибув на стадіон «Олімпійський» для здачі аналізів перед дебатами. Своєю чергою, Зеленський скористався послугами приватної лабораторії «Євролаб».

У штабі Зеленського заявили, що той не готовий здавати аналізи в медпункті стадіону НСК «Олімпійський», бо його контролює держава.

Експрес-аналіз не знайшов в організмі Порошенка слідів наркотиків.

У Зеленського експертиза також не виявила наркотиків, проте результати з клініки «Євролаб» були «заднім числом». У клініці сказали, що це їхня помилка і вибачилися перед Зеленським.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment