У Зеленського вирішили суттєво знизити ціни на електроенергію

В Україні президент Володимир Зеленський і уряд ухвалили рішення, які дозволять знизити ціни на електроенергію на 15-20%

«З 1 липня в Україні діє нова модель ринку електроенергії і вчорашня нарада Зеленського з Кабінетом міністрів завершилася конкретними рішеннями щодо зниження цін на неї», – повідомляє в Facebook «Команда Зеленського», пише ЗМІ.

На нараді обговорювали вплив подорожчання електроенергії на вартість водопостачання та опалення для населення. А також те, як контролювати вартість електроенергії, якщо деякі виробники – монополісти.

Зокрема, пропонуються наступні кроки для зниження цін:

  1. Затвердити постанову про покладання спеціальних обов’язків на компанії «Укргідроенерго» і «Енергоатом».
  2. Нова постанова ПСО і зниження тарифів «Укренерго».
  3. Зміна обмеження ціни на внутрішньодобовому ринку.

Представник президента в уряді Андрій Герус повідомив, що перегляд постанови про покладання спеціальних обов’язків на «Укргідроенерго» і «Енергоатом» дозволить знизити тариф «Укренерго» більш ніж в три рази. Зараз це 32 копійки на кіловат-годину, а очікується 8-9 копійок.

Він нагадав, що з введенням нової моделі ринку електроенергії тариф «Укренерго» на передачу електроенергії зріс і заперечувався в судах. «Тому, коли буде нова постанова ПСО і новий тариф« Укренерго », це може дати зниження тарифу для кінцевих споживачів приблизно на 11%», – повідомив представник Зеленського.

Герус додав, що ще один крок стосується так званих price caps (граничні ціни) на ринку. «Нічну ціну є сенс трошки підняти з точки зору цінового обмеження – можливо, приблизно на 10%. А денну ціну є сенс знизити, так як вона суттєво вище, ніж практично в усіх країнах Європи, тому денний price cap, ймовірно, є підстави знизити на 15-20%. Це може дати ще 9% зниження тарифу для кінцевого споживача», – зазначив представник Зеленського.

«Якщо ці три заходи прийняти, то може бути близько 20% зниження для кінцевого споживача для всіх споживачів – для великих, середніх, для малого бізнесу, бюджетних організацій, дитячих садків, шкіл, лікарень, водоканалів, метрополітену, електротранспорту і так далі», – резюмував він.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment