У жовтні управління арештованими активами принесло до бюджету понад 14 млн. грн.

У жовтні сумарний дохід державного бюджету від управління арештованими активами в Україні склав 14 084 427 грн. Ці дані Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) підтвердило після завершення камеральної перевірки.

Найбільші надходження до бюджету у звітний місяць забезпечили наступні підприємства: ТОВ «Крайтекс-сервіс» (5 751 382 грн), ТОВ «Нафтогазенергія» (3 750 000 грн), ТОВ «ЖК «Воздвиженка» (2 644 740 грн) та АТ «Укртранснафта» (1 100 000 грн).

Надходження від управління корпоративними правами компаніями «Чорноморнафтогаз» (управляє 26 облгазами Д. Фірташа) та «Укрнафта» (управляє ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння»), згідно з умовами договорів управління, очікуються за результатами діяльності у 2023 році.

Агентство також розраховує на те, що державний бюджет отримає левову частку надходжень за результатом діяльності «Укрнафтобуріння», яке влітку розпочало свою роботу завдяки зміні менеджменту від ПАТ «Укрнафта».

Значно менший оптимізм викликають показники, отримані за результатом управління активами ТОВ «Нафтогазенергія». Згідно з умовами договору управління, прогнозований грошовий дохід у зв’язку з управлінням активами щомісяця має становити 89,8 млн грн. Проте де факто «Нафтогазенергія» у звітному місяці отримало доходи від управління активами лише 4,8 млн грн та сплатило до бюджету виключно гарантований платіж у розмірі 3 750 000 грн. За результатом камеральної перевірки АРМА зобов’язало управителя надати план заходів та термін досягнення очікуваних результатів управління, відповідно до договору управління.

Нагадаємо, що у 2022 році від управління арештованими активами АРМА перерахувало до бюджету 34,7 млн грн. Водночас за I півріччя цього року орган поповнив державну скарбницю на 20,6 млн грн, а за весь 2023-й – вже на 64,95 млн грн.

АРМА й надалі інтенсифікуватиме надходження до бюджету для посилення обороноздатності країни під час війни.

Sharing is caring!

Send a Comment