Шановні побратими-учасники війни з РФ, не дозволяйте себе втягувати у внутрішні розбірки і протистояння між злодійкуватою владою та Ірпінською громадою!

Інтерв’ю з учасником російсько-української війни, нині резервістом ЗСУ, депутатом Київської обласної ради Ігорем Домбровським

– Вітаю, пане Ігоре, у кінці вересня відбулась неординарна подія – збори АТОвців з усього Приірпіння, розкажіть про це.

– Так, дійсно 29 вересня, вперше за два роки, відкрито відбулись загальні збори Громадської ради учасників антитерористичної операції при Ірпінському міському голові. Ця рада, має представляти й обстоювати інтереси АТОвців, бійців ООС та їх родин і волонтерів у взаємодії з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та з громадськістю. Особливо наголошую: обстоювати інтереси усіх, а не вибірково, як це нині вирішує «керівна дюжина» так званої ради.

Нагадаю, що останні офіційні збори цієї ради відбулись ще у грудні 2015 року. Тоді нам привели «новообраного» голову ради Головенька Олександра Васильовича. Нав’язали безальтернативно і поставили перед фактом. Навіть пункт в порядку денному зборів так і звучав: «Ознайомлення учасників загальних зборів з новим головою та новим складом Громадської ради»(?!). Тобто, влада нас лише ознайомила!

screenshot_1

На знімку: ліворуч Олександр Головенько, праворуч Дмитро Христюк, екс-віце-мер Ірпеня, якому оголошено підозру в кримінальному злочині 

Я раніше не знав Головенька. І не тільки я. Як виявилось, він навіть посвідки УБД (Учасник бойових дій) на той час не мав. На моє зауваження щодо нелегітимності такого призначення (правом формування Ради наділені лише загальні збори), Максим Плешко (представник влади) запропонував зразу проголосувати і, НА ЖАЛЬ, АТОвська спільнота це легко «проковтнула». Це був очевидний зручний кандидат для влади.

З того часу, за всі ці роки існування ради, жодного повідомлення про діяльність ради та її керівництва в офіційних джерелах не було. Звітність про діяльність ради АТО відсутня. Зате постійно звучали гасла на підтримку діючої влади від імені нібито АТОвської спільноти. Це дуже дивувало, адже з нами це не погоджували!

Але давайте повернемось до самого засідання.

poryadok-dennyj

– А з порядку денного видно, що був присутнім і представник діючої влади Маркушин?

– Так, на початку перед присутніми виступив перший заступник міського голови Ірпеня Олександр Маркушин щодо перспективи забезпечення АТОвців квартирами і земельними ділянками. Цей колишній депутат від кишенькового комерційного проекту Карплюка «Нові обличчя», що приймав участь у всіх резонансних голосуваннях по відчуженню активів Ірпінської громади на користь забудовників наближених до команди відставного мера, та увійшов у виконавчу владу після відставки Карплюка. Дивіться: https://www.poglyad.tv/markushyn/

Я не одноразово саме йому вказував на злочинність діянь їхнього угруповання, за що відставленому меру Ірпеня Карплюку та його двом заступникам прокуратура оголосила підозри в особливо важких злочинах, скоєних у складі створеної ними злочинної організації. То чи можна такому нечесному посадовцю вірити?

Див.: http://kotsubynske.com.ua/2017/12/20/2-pidozra-karplyuku-mer-irpenya-vtik-vid-prokurora-chibisova/

Зрештою, всім відомо, що основні рішення по забудові міста приймаються кулуарно і особисто Карплюком, всі інші спікери лиш подають потрібну для маніпуляцій інформацію, щоб загасити народний гнів, щодо знищення «Зеленого Ірпеня»! Маркушин безумовно володіє інсайдерською інформацією щодо майбутньої долі Ірпеня. І хоча право на розголос має узгодити з самим Карплюком, все ж іноді Олександра «пробиває» на бравурну відвертість. Серед ірпінців навіть з’явився такий жарт: «Що у Карплюка в голові, те у Маркушина на язиці». От і цей раз екс-депутат себе не стримував та розповів дещо, що раніше Карплюк замовчував:

– Нам повідомили, що Карплюк нікуди не подівся, а готується балотуватись до Верховної Ради України. Це дивно чути, адже нині, відставний мер Ірпеня підозрюється у вчиненні важких кримінальних злочинів і бачити такого пройдисвіта у ВРУ хоче хіба що йому подібний.

– Також нарешті ми почули правду стосовно планів нищення заплавних меліоративних земель Ірпінської пойми з особливо цінними торф’яними ґрунтами. Пойми річок Ірпінь і Буча отримали вирок на забудову від цинічних руйнівників Ірпінської агломерації, та ще й АТОвцям обіцяна «доля» у цій оборудці! Думку Ірпінської громади ніхто не питатиме. Під цю оборудку навіть планується «підкоригувати» Генеральний план міста.

Див.: http://kievvlast.com.ua/news/lyudi-me-ra-karplyuka-i-milliardera-fridmana-v-irpene-prevrashhayut-reku-bucha-v-stroitelnuyu-svalku-video

– Також Маркушин зізнався, що під забудову влада планує віддати і масив лісу що напроти дитячої лікарні,за яку Громада Ірпеня готова битись з будь яким загарбником. Нагадаю що це все, що нині залишилося від ландшафтного заказника «Мужеловський», який мав сягати майже 14 гектарів.

Дивіться: http://kotsubynske.com.ua/2018/07/23/landshaftnyj-zakaznyk-muzhelovskyj-chomu-irpin-maje-zahystyty-4-ha-lisu-na-btr-vid-znyschennya/

– Згадав Маркушин і про два загадкових «табори відпочинку», за які нібито в судах б’ються чиновники, але назву цих таборів не назвав. Там також обіцяні квартири АТОвцям. І у мене виникло питання, а часом це не ті об’єкти, за які змагається Ірпінська громада, а не влада, щоб повернути їх в Ірпінь у статусі рекреаційних зон? АТОвців знову кидатимуть на конфлікт з громадою?

Дивіться: http://kotsubynske.com.ua/2016/12/14/hospodarskyj-sud-zaboronyv-zabudovu-taboru-zorkyj/

 

Впродовж всього виступу від Маркушина звучали обіцянки про майбутнє житло та бравада попередніми досягненнями по наданню квартир Ірпінськими посадовцями!Я відразу виправив Маркушина, який забрехався, вказавши, що жодного квадратного сантиметра за час правління Карплюка пільговим категоріям населення ,у тому числі і учасникам АТО, місцева влада не надавала, на що посадовець промовчав!

zapyt_pro_pil_govi_kvartyry_ato-3

vidpovid__pro_pil_govi_kvartyry_ato-4

Коли ж я запитав у Олександра Маркушина, чому він цьогоріч у серпні на сесії проголосував за поновлення оренди на ділянку по вулиці Соборній 120-д , розміром у 0,58 га на користь забудовника наближеного до Карплюка, та про ділянку 1,5 га по вулиці Чехова, то горе-чиновник так рознервувався, що хутко втік із засідання, навіть не попрощавшись з присутніми.

– Пане Ігоре, а присутні на зборах зрозуміли, що їх обманюють і який цінний ресурс вони втрачають. Та чи можуть вони оцінити втрачені можливості для себе?

– Для громадян я тут дещо поясню. У липні 2015 року на засіданні ради АТО, яку тоді ще очолював Олександр Тарасюк, я наголосив АТОвцям, що в Ірпені є усі можливості по забезпеченню житлом пільговиків. Для цього лише треба прискіпливо і системно проаналізувати, в чиї руки потрапили активи Ірпінської громади від попереднього злочинного керівництва міста.

Оскільки вся земля Приірпіння знаходилась в «тіньовому володінні», влада, проаналізувавши стан сумнівних відчужень та неефективних орендних відносин на земельному ринку, мала б провести певні коригування на користь громади.

У несумлінних власників, що мали проблеми з утриманням землі та сплатою оренди, землю треба було вилучити, компенсувавши їм певні витрати і, нарешті, почати будувати житло самостійно. Будувати житло мали б для пільговиків, а не оточення нині відставленого мера!

Маємо для цього ціле комунальне підприємство Ірпіньжитлоінвестбуд. Адже і раніше, і вже при Карплюкові це підприємство лиш виконувало функцію «прокладки» для уникнення забудовниками сплати вартості землі. Це мільйонні суми, вкрадені у нас з вами! Наголошую мільйонні!

Нарешті, нам вдалось примусити владу розробити Програму забезпечення житлом учасників АТО та членів їх сімей – мешканців міста Ірпінь, селищ Коцюбинське, Гостомель, Ворзель. Але й досі ця програма не працює.

Тоді, влітку 2015 року, влада мала усі підстави повернути громаді 18 га, які незаконно займала фірма «Каласар» наближена до біглого регіонала Юрія Іванющенка. За моїми підрахунками тоді можна було забезпечити не менше 360 людей ділянками по 5 соток землі.

rishennya-irpinrady

Але ірпінські посадовці – Карплюк, Денисенко, Маркушин і Попсуй – не могли залишити цю ласу земельку без своєї уваги, і в результаті АТОвцям дісталось трохи більше 140 ділянок по 5 соток кожному, та й то у найгіршому місці, бо найкраще забрали для своїх забудовників! Звісно, я інформував раду АТО про втрату земельних активів, але керівник ради волів не втручатись, ймовірно, щоб не дратувати місцеву владу!

До прикладу, 11 березня 2016 року на 9-й сесії ІМР через Ірпіньжитлоінвестбуд забудовникам Карплюка було виділено 2,1495 га по вулиці Сковороди, 11. Я повідомляв про це особисто голові ради Олександру Головеньку, але він проігнорував мій сигнал. Дивно, правда? Адже лише вартість землі еквівалентна 200 квартирам для АТОвців! Нині ця ділянка забудована, а АТОвці не отримали жодної квартири(!?).

Впевнений, що більшість АТОвців навіть і не здогадувалась про втрачені можливості, адже керівництво ради перейшло на кулуарне спілкування із злодійкуватими керманичами міста, а у відносинах з АТОвською спільнотою було не щире. По всіх інших резонансних забудовах у місті, де влада застосовує схему безкоштовної роздачі землі наближеним до Карплюка забудовникам, також бачимо повне потурання з боку керівництва ради АТО!

Це і не дивно, бо наших представників можна частіше побачити у кабінетах посадовців, а ніж серед громади у протистоянні з забудовниками! Для прикладу, навіть на будовах, що на вул. Єсеніна і на вул. Мінеральній реально було вимагати від забудовника не менше 200 квартир для пільгових категорій громадян, але керівництво ради АТО знову підіграло забудовникам Карплюка, і цей ресурс також був майже втрачений.

Саме тому я вважаю неприпустимим повне потурання і неприховане підігрування злочинній владі з боку деяких представників ради АТО, адже захист інтересів забудовників не входить в обов’язки наших представників, а інвестиційний ресурс втрачається громадою назавжди.

– Ігоре, поясніть, що це за резонансне питання було у порядку денному про розповсюдження пліток щодо родини померлих воїнів?

– Також в порядок денний на засідання ради Олександр Головенько включив доволі провокативне і «токсичне» питання про «..поширення пліток щодо неправдивих чи неетичних дій членів АТО». Подібна провокація вже «закидалась» в соціум і раніше з метою дискредитації активістів, які критикують місцеву владу. Так, у травні 2017 року ГО «Ірпінська спілка ветеранів та інвалідів антитерористичної операції», запросивши на збори нібито для консультацій, ірпінських депутатів-свободівців та активістів, також намагалась привселюдно дискредитувати їх. Виконавці – ті самі особи, котрі називають себе й нині керівництвом ради АТО регіону, це: Головенько Олександр Васильович, Головенко Антон Анатолійович, Красінський Денис Львович, Пшенишнюк Ігор Анатолійович, Хоменко Дмитро Михайлович, Калінін Юрій Володимирович, Бондар Діана Олександрівна.

Тоді ці «знавці» етикету вміло та провокативно «висмикнули» певні фрази з контексту загальної переписки своїх опонентів, та подали їх як брутальні, та дискредитаційні. Свої ж словесні «перли» при цьому не згадувались. Нині те саме. Але цього разу об’єктом нападу цієї «зграї» стала жінка, дружина АТОвця, який помер вже у мирному житті від хвороби.

Вважаю такі дії осіб, котрі називають себе представниками АТОвців, не припустимими та такими, що ганьблять не тільки кожного, хто до цього долучився, але й усієї АТОвської спільноти, яка дозволяє вчиняти такий глум. А тим, хто в цьомуне розібрався, раджу «погуляти» по сторінках у «Фейсбуці» Олександра Головенька та Юрія Калініна, котрі на, мою думку, є головними організатором цієї провокації у соціальних мережах, і оцінити рівень «спілкування» цих осіб.

screenshot_2

Переконаний, що не цим аморальним особам комусь вказувати як себе поводити у культурному товаристві. На останок хочу зауважити, що те, заради чого декотрі прийшли на це зібрання, а саме звіту колишнього голови Громадської ради учасників антитерористичної операції при Ірпінському міському голові Олександра Головенька присутні не дочекались. Як тільки я намагався задати Головеньку питання про його роботу ,він негайно закрив зібрання.

igor-dombrovskyj

Я ж хочу звернутись до усієї спільноти людей, які брали участь в російсько-українській війні, з наступним:

– не дозволяйте себе втягувати у внутрішні розбірки і протистояння між злодійкуватою владою і громадою. Це вигідно лише мільйонерам-забудовникам і ницим чиновникам, які обкрадають місцеву громаду.

– вважаю, що минуле керівництво Громадської ради повністю дискредитувало себе і не підлягає переобранню в будь-які представницькі органи влади. Адже горе тим, хто йде за недостойними, бо попереду їх чекає лише розчарування…

– виберіть, нарешті, собі керівництво радою АТО, що буде не тільки представляти ваші інтереси, але й протистояти разом з громадою злочинним намірам діючої влади, яка має рахуватись з вами, а не цинічно обкрадати.

Записав кор. НВ

Sharing is caring!

Send a Comment