«Настав час українізувати Україну» – топ-5 цитат Юрія Іллєнка

Сьогодні, 9 травня, відомому українському кінорежисеру, члену Політради ВО «Свобода» Юрію Іллєнку виповнилося б 82 роки

«Вголос» зробив добірку топ-5 цитат Юрія Іллєнка

  1. Якщо ти будуєш дім і сказав, що «я його закінчив», – це вже не дім, а домовина.
  2. Чи є щось правдивіше за Правду? Є. Неправда. Бо Неправда пильнує, аби бути переконливою, а Правді байдуже до того, яке вона справляє враження на користувача. Тому Неправда здебільш бездоганна. Правда – брудна, нечесана, немита і в усі часи служила наймичкою у брехні.
  3. Врятуймо мову – мова врятує нас!
  4. Життя – безцінний злиток, зроблений з любові.
  5. Може, й дійсно настав час українізувати Україну? Збудити приспаний ген свободи в кожній українській душі? Таке вже бувало в українській історії: пробуджував ген свободи Богдан Хмельницький, пробуджував Степан Бандера, пробудять самі себе українці…

screenshot_10

Книга афоризмів Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих» (автор ідеї, укладач та літературний редактор Ірина Фаріон)

Довідка: Юрій Іллєнко народився 1935 року в Черкасах. Будучи українським націоналістом, кінооператор, кінорежисер, актор та сценарист Юрій Іллєнко ще за совєцької влади робив якісний український продукт, частина з якого отримала можливість вийти на широкі екрани навіть за часів незалежності України.

Серед робіт свободівця – фільми «Тіні забутих предків», «Криниця для спраглих», «Білий птах з чорною ознакою», «Молитва за гетьмана Мазепу».

За свою роботу Юрій Іллєнко отримав нагороди Міжнародного кінофестивалю «Південний хрест» (Аргентина), Кубок міжнародного фестивалю у Римі, премія Британської кіно академії, медаль Міжнародного кінофестивалю у Салоніках (Греція), Почесний диплом Міжнародного кінофестивалю у Мельбурні (Австралія), Золота медаль VII Московського міжнародного кінофестивалю, відбіркова премія «Срібні сирени», Міжнародного кінофестивалю у Соренто (Італія), премія ФІПРЕССІ на Міжнародному кінофестивалі в Каннах (Франція), приз «Золотий витязь» Міжнародного кінофестивалю Нові Сад (Югославія), Приз «За найкращу операторську роботу» Міжнародного кінофестивалю «Кінотавр», Сочі (Росія), Приз «Золота рибка» Польської кінофундації.

Помер Юрій Іллєнко 15 червня 2010 р.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment