Українські бізнесмени задумали своє «ProZorro» для підприємництва

21 жовтня під час прес-конференції в ІА “УНІАН” представники онлайн-майданчиків електронних торгів, які є учасниками системи ProZorro, оголосили про створення аналогічної системи прозорих електронних закупівель для комерційних торгів.

1-2

Новий проект із назвою RIALTO матиме певні особливості: участь для організаторів торгів буде безкоштовною, натомість постачальникам доведеться платити за можливість долучатися до торгів. В усьому ж іншому RIALTO буде функціонувати за такими ж принципами, як і державна система ProZorro – єдині правила гри для всіх учасників торгів, публічність, прозорість, чесна конкуренція та відкритість торгів. На початковому етапі до RIALTO вже підключається більше десятка торгівельних майданчиків, які співпрацюють із ProZorro. Ця система дозволить учасникам ринку долучитися до найбільшої в Україні відкритої та прозорої системи електронних комерційних торгів.

Керівник RIALTO Андрій Кучеренко пояснив основні переваги нової системи електронних закупівель.

Переваги замовника:

1) Отримує базу із 40 тисяч постачальників;

2) Можна зекономити на відділі закупівель – система виконує цю функцію;

3) Прозорість всередині компанії – засновник бачить, скільки реально витрачається коштів;

4) Ціна буде гарантовано падати до оптимальної межі;

5) Участь у системі – безкоштовна.

Переваги постачальника:

1) Величезний ринок збуту власного товару;

2) Зростання кількості виграних тендерів – кожен третій виграє (реальна конверсія – 31%, в порівнянні з 1% конверсії в інтернет-магазинах);

3) Вигідні умови (тарифи) участі у системі;

4) Можливість постійного зростання. Постачальник бачить, чому не пройшла його пропозиція та може постійно вдосконалювати свій бізнес.

Олексій Щербатенко, партнер із розвитку SmartTender.biz, найбільшого майданчика для комерційних та державних закупівель: «RIALTO — відкрита система закупівель для бізнесу, побудована на принципах ProZorro. Саме успішне впровадження прозорих принципів для держави спонукало нас стати ще більш відкритішими і для комерційного сектору. Що значить відкритість? Вища конкуренція, більш збалансовані позиції обох сторін торгів – і постачальників, і організаторів. Прозорішою стає не лише держава, але і весь бізнес», наголошує Олексій Щербатенко.

Майданчик SmartTender.biz на сьогодні є безумовним лідером в сфері електронних торгів, через нього проходить понад 80% всіх комерційних закупівель. І в проекті RIALTO керівництво SmartTender.biz вбачає нові можливості для себе і для вітчизняного бізнесу: «SmartTender на відміну від більшості майданчиків почав розвиватися саме з комерційних торгів, і з початком реформ в сфері державних закупівель долучився до створення системи ProZorro. Ми знаємо вимоги наших клієнтів і шукаємо індивідуальний підхід до кожного проекту. В той же час, RIALTO дозволить нам вийти на новий сегмент клієнтів, які зацікавлені у доступі до центральної бази даних та нових умовах для учасників торгів», продовжує Олексій Щербатенко.

Новий проект допоможе і постачальникам, і організаторам не тільки вигідніше торгувати, але і краще розуміти ринок. Інтеграція всіх провідних учасників системи ProZorro створює дійсно унікальні та вигідні умови для українського бізнесу. RIALTO дозволить комерційним закупівлям перейти на новий, максимально конкурентний рівень за рахунок єдиної всеукраїнської центральної бази тендерів, разом с тим окремі учасники все одно збережуть за собою можливість долучати клієнтів до власних систем.

Як зазначає Сергій Сагун, операційний директор SmartTender.biz, із запуском нового проекту SmartTender.biz зможе пропонувати новий сервіс, але все що існує сьогодні збереже на майданчику свої переваги.

 

Sharing is caring!

Send a Comment