Щоб обійти обмеження Нацбанку, українські чиновники і депутати «скуповують» елітні автомобілі лише за… 20 тисяч гривень

Для обходу обмеження Нацбанку України про готівкові розрахунки, депутати «скуповують» елітні автомобілі лише за 49 тисяч гривень. Популярністю користуються Land Rover, Lexus, Jaguar і навіть Tesla, повідомляє портал Bihus.Info.

Принаймні такі суми народні обранці та чиновники вказують, декларуючи свої автомобілі.

Ще у січні 2017 року Національний банк України заборонив готівкові розрахунки на суму більшу, ніж 50 тисяч гривень. До цього цей ліміт становив 150 тисяч.

tachky

Чиновники декларують дорогі автівки за цікавою ціною…

Часто угоди про купівлю укладаються із заниженими цінами в документах. Чиновникам такі операції лише на руку, адже можна уникнути запитань звідки надійшли кошти.

Журналісти дослідили, що протягом 2016 та на початку 2017 чиновники та депутати придбали 1744 транспортних засоби за ціною від 48 до 50 тисяч гривень.

При цьому журналісти до уваги не брали автівки вітчизняного, російського та радянського виробництва, вартість яких коливається в таких межах.

Минулого року в деклараціях з’явилося 936 «іномарок», які нібито коштують від 45 до 50 тисяч.

Найпопулярнішою маркою виявився німецький Volkswagen: його придбали 93 рази. Серед лідерів і японські бренди, наприклад Toyota і Mitsubishi, яких закупили щонайменше по півсотні.

Дивним чином за досить невластивими таким автомобілям цінами, депутати стали власниками 41 Mercedes-Benz, 30 Audi, 29 BMW. Із автівок класу «люкс» у ціновому діапазоні від 45 до 50 тисяч представлені 13 Subaru, сім Lexus, по три Dodge і Chrysler, два Land Rover і навіть по одному Jeep Grand Cherokee і Jaguar S-Type.

Однак справжньою несподіванкою стала Tesla Model S столичної працівниці ЖЕКу Тетяни Шуберт вартістю 50 тисяч гривень. За офіційною інформацією, це щедрий подарунок її сина.

Реальна ж ціна на подібні авто в Україні на вторинному ринку в залежності від комплектації коливається від 40 до 55 тисяч доларів.

Але всіх перевершила в цинізмі заступник міського голови Українки, що на Київщині, Юлія Розумнюк, яка задекларувала у 2018 році вартість придбаного нею автомобіля Lexus RX 350 в розмірі 20 000 грн. Щодо цього факту місцеві депутати направили до правоохонних органів заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України «Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів». І це повідомлення було одразу внесено слідчим до ЄРДР.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment