Урізання зарплати до 47 тис. грн. судді назвали неконституційним

Вища рада правосуддя заявила, що тимчасове обмеження суддівської винагороди порушує конституційні гарантії як незалежності суддів, так і судової влади в цілому.

Джерело: Консультативний висновок ВРП до проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» № 3279-д.

Дослівно: «ВРП вважає, що запропоновані зміни не відповідають визначеному Конституцією України принципу верховенства права… Верховна Рада України, приймаючи закони, не має права допускати невідповідностей щодо будь-яких положень, прямо закріплених в Конституції України. Вважаємо, що законопроект № 3279-д в частині доповнення Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» статтею 29 порушує конституційні гарантії як незалежності суддів, так і судової гілки влади в цілому».

Деталі: Депутати ухвалили 13 квітня зміни до держбюджету, якими на період карантину визначили граничну суму зарплат чиновників та суддів у 10 мінімальних заробітних плат. (Мінімальна зарплата наразі встановлена на рівні 4723 гривні).

При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки.

Після цього Вища рада правосуддя зібралася на позачергове засідання, на якому й ухвалила відповідний висновок.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment