В Anlantic Council розповіли, що варто зробити Україні, адже наближається загроза “Північного потоку-2”

Якщо газопровід “Північний потік-2” буде завершено і введено в експлуатацію, перспективи для України і більш широких європейських газових ринків опиняться під загрозою. Країні потрібно збільшити прикордонні потужності. Про це повідомляє Anlantic Council

Водночас, у випадку Угорщини і Польщі, доступна пропускна спроможність на кордоні може бути перервана, а це означає, що не може бути гарантований постійний експорт в Україну. Щодо Словаччини добова пропускна здатність міжмережевого обміну є стабільною, що дозволяє нашій країні отримати доступ до гарантованої пропускної здатності імпорту в розмірі 27 млн кубічних метрів на день.

Хоча Україна має можливість імпортувати близько 10 млрд кубометрів газу зі Словаччини щорічно, вона не може покладатися на єдиний маршрут для покриття внутрішнього попиту. Відсутність прикордонних потужностей також може створити проблеми для європейських компаній.

Україна стала “запобіжним клапаном Європи”: понад 100 компаній із ЄС змогли використати її великі підземні споруди саме тому, що в них був доступ до транспортних потужностей з Угорщини, Польщі та Словаччини для транспортування газу в країну. Якщо “Північний потік-2” буде завершено і транзит буде від’єднано від України, доступна пропускна спроможність на кордоні між країною і сусідніми країнами ЄС може скоротитися, обмежуючи можливість для європейських компаній імпортувати та зберігати газ в Україні.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що “Північний потік-2” – це російсько-німецький проєкт, що дестабілізує Європу. Прем’єр закликав Німеччину відмовитися від нього.

Як повідомлялось раніше:

  • У США після приходу до влади обраного президента Джо Байдена компанії, пов’язані з “Північним потоком-2”, витратили на лобіювання своїх інтересів понад $1 млн. Українська сторона фокусується на введенні санкцій проти проєкту – на 2021 рік вона підписала контракт із консультантами на суму $960 тис. Зі свого боку російська сторона залучила до лобізму газопроводу щонайменше три американських фірми.
  • Канцлерка Ангела Меркель заявила, що Німеччина вирішила підтримати будівництво газопроводу “Північний потік-2”, незважаючи на те, що в Європі є суперечності щодо проєкту.

Sharing is caring!

Send a Comment