В Конгресі незадоволені Байденом: ексрадник голови “Нафтогазу” розкрив деталі

“Північний потік-2” ще можна зупинити

“Північний потік-2” можуть зупинити, незважаючи на рішення президента США Джо Байдена скасувати санкції проти оператора газопроводу. У Конгресі з таким рішенням американського лідера не згодні. Про це в коментарі OBOZREVATEL заявив колишній радник голови правління НАК “Нафтогаз України” Вадим Гламаздін.

За його словами, санкції проти “Північного потоку-2” було ухвалено в рамках оборонних бюджетів США 2020 і 2021 років і вони є обов’язковими до виконання. А адміністрація президента Джозефа Байдена зараз намагається недовиконати обов’язкові до виконання законів.

“У Конгресі, м’яко кажучи, дуже цим незадоволені. – говорить Гламаздін. – Адже санкції приймалися переважною більшістю голосів в обох палатах з підтримкою обох партій. Те, що зараз відбувається, всіх сильно засмучує. Додаткові ініціативи є і в палаті представників, і в сенаті. За моєю інформацією, зараз розглядається кілька варіантів законопроєктів, які в цілому покликано обійти виключення, які Адміністрація намагається видати до обов’язкових до виконання санкцій”.

За словами, Вадима Гламаздина, ймовірність добудови “Північного потоку-2” в цьому році дійсно є. Але з тієї позиції, яка є, поки є всі шанси зупинити цей проект.

“З того, що ми знаємо, про те, що відбувається в США, ми не можемо сказати, що все програно. Адміністрація може поміняти своє рішення. А Конгрес законодавчо прибрати виключення для цього проєкту, або тим чи іншим чином підштовхнути Адміністрацію застосувати санкції в повному обсязі”.

Нагадаємо, раніше в Конгресі США зажадали повернути санкції проти “Північного потоку-2”. Глава комітету палати представників з іноземних справ, республіканець Майкл Мак-Кол і 20 конгресменів направили лист держсекретареві США Ентоні Блінкеном, в якому висловили стурбованість рішенням адміністрації президента відмовитися від введення санкцій відносно гендиректора компанії Nord Stream 2 AG Маттіаса Варніга

Крім того, член палати представників американського Конгресу республіканець Фред Келлер підготував законопроєкт про розширення санкцій відносно газопроводу “Північний потік 2”.

Проєкт “Північний потік-2” оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов’язання профінансувати “Північний потік-2” сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. “Газпром” надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Президент Росії Володимир Путін заявляв, що газопровід зобов’язані ввести в експлуатацію на початку 2021 року. Однак пізніше терміни перенесли на кінець року.

Проєкт "Північний потік-2"

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зі своїм польським колегою Збігнєвом Рау публічно звернулися до президента США Джо Байдена з проханням зупинити будівництво “Північного потоку-2” за допомогою будь-яких інструментів.

Sharing is caring!

Send a Comment