В Україні може статися комунальний колапс

Помилка в розрахунках Мінфіну може привести до надто тяжких наслідків

bezymyannyj1

Представники влади в українських регіонах хапаються за голови: через помилки в розрахунках Міністерства фінансів механізм надання комунальних послуг може просто зупинитися. А все через те, що у квитанціях мешканців суми приходять з урахуванням субсидій, ось тільки ці самі субсидії держава не профінансувала. Скільки терпінню комунальних підприємств не витися, а кінець прийде: одного чудового дня українці ризикують залишитися в холодних і темних квартирах.

bezymyannyj2

Візьмемо як приклад невелике місто Володимир-Волинський: із 40 тисяч населення половина користується субсидіями. Городяни і не підозрюють, що уряд не покрив отримані ними знижки, а це значить, що борг місту невблаганно зростає: зараз він вже становить 51 мільйон гривень, а тенденцій до вирішення проблеми все ще не спостерігається. Місцевій владі нічим заплатити комунальникам, а це загрожує швидким відключенням і світла, і води, а взимку – і тепла. Банально сміття вивезти буде нікому.

bezymyannyj3

Аналогічну ситуацію можемо спостерігати у Львові: правда, тут суми боргу набагато більші. У місті мешкає майже 800 тисяч людей, заборгованість – майже 601 мільйон гривень. Щоб не кидати напризволяще величезне місто, управлінські контори крутяться як можуть: хтось домовляється із мешканцями про аванс, хтось користується знайомствами з працівниками компідприємствами і домовляється про великі розстрочки.

bezymyannyj4

В Асоціації міст запевнили, що така ситуація склалася практично в кожному місті. А всьому виною помилка Міністерства фінансів, яке неправильно розрахувало необхідну суму для покриття «субсидіального боргу», тому і в бюджет закладено суму, якої завідомо не вистачало. У прес-центрі нікому відповісти, як так вийшло і взявся чи хтось перераховувати кошторис. Тому дивовижна перспектива потонути в смітті і замерзнути у власній квартирі більше не здається жартом.

Джерело: https://znaj.ua/society/pomylka-minfinu-ukrayinciv-poperedyly-pro-komunalnyj-kolaps

 

Sharing is caring!

Send a Comment