В Україні створюють суперзброю, яка налякала весь Крим і дістане до Москви

В України є власна ракетна розробка — ОТРК «Сапсан» (експортна версія — «Грім-2»), яка могла б закрити для нас питання далекобійної зброї. Але Укроборонпром провалив роботу і Зеленський змінив керівника концерну. З такою зброєю нам не потрібно було б просити у США АТАКМСи і не питали б дозволу, чи бити по РФ. Ракети можуть летіти на 500 км, що дістає до Москви. Цікаво, що «Сапсану» приписують удари по Криму — вони дуже налякали росіян.

Журналіст Василь Пехньо розповідає, що пішло не так і які можливості у цієї суперзброї.

Якщо заявлені характеристики ОТРК відповідають дійсності, то це просто космос. «Сапсан» може використовувати одночасно три різні ракети: балістичну, протикорабельну і зенітну з дальнім радіусом дії. Його ракети майже неможливо збити, а площа ураження касетного боеприпасу — 10 тис. кв. метрів.

Ракетний комплекс Сапсан: «недопалок», через який вибухають військові об’єкти РФ?

Український оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім-2»

Оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім» розробляється для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 50 до 280 км. Бойовий блок одноступеневої балістичної ракети проектується масою 480 кг. Бойова частина могла бути виконана за моноблочною або касетною схемою. Моноблочна схема використовує осколково-фугасну або проникаючу осколково-фугасну ампулу.

Бортова система управління ракети інерційна, комплектується системами навігації і наведення різного типу (радіолокаційними, оптико-електронними).

Низка джерел стверджує, що дальність у 280 км є формальним обмеженням для експортної версії ракети, а для потреб власної армії дальність стрільби комплексу може бути збільшена до 450—500 км.

Як зазначає відомий портал defence-blog.com, «Грім-2» проектувався на замовлення Саудівської Аравії, яка інвестувала в розробку 40 млн доларів. Комплекс був створений на КБ «Південне» та Заводом «Південмаш» у партнерстві з Павлоградським хімічним заводом.

Макет ракети та стендові випробування її частин у КБ "Південне"

Sharing is caring!

Send a Comment