Нарешті й в Україні визнали, що цирк – концтабір для тварин

Ініціативу про заборону цирків з використанням тварин підтримав уряд України

За пропозицією Міністерства природи заборона використання диких тварин у цирках відбудеться з перехідним періодом в п’ять років. Кабінет Міністрів України схвалив запропоновані Міністерством природи зміни в законодавстві для захисту тварин від жорстокого поводження. Про це 27 грудня повідомляє офіційний сайт Міністерства екології та природних ресурсів.

screenshot_2

«Уряд підтримав наш законопроект, який врегульовує низку питань щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, і заборона використання диких тварин у цирках з перехідним періодом в п’ять років», – повідомив глава відомства Остап Семерак.

За словами міністра, перехідний період потрібен, щоб за цей час передати диких тварин в спеціальні заповідники і визначити місце їх подальшого проживання.

screenshot_3

Ось так страждає ведмідь в цирку Шапіто

«Ми не можемо в один день заборонити використання тварин, не подумавши, що буде з ними далі, хто їх буде розміщати і годувати. Україна – не перша країна, яка проходить цей шлях. Я також розумію, що ми отримаємо великий опір від людей, які не готові відмовитися від експлуатації тварин», – зазначив Семерак.

screenshot_4

Він підкреслив, що проблема неадекватного поводження з тваринами поширюється далеко за межі цирків і мова йде в тому числі про утримання диких тварин у приватному секторі. У зв’язку з цим уряд підтримав зміни до Кодексу про адміністративні порушення та Кримінального кодексу.

screenshot_5

«Згідно із запропонованими змінами, розгляд справ про порушення відносно диких тварин віднесено до компетенції Державної екологічної інспекції, а по домашнім і бездомним – до Національної поліції», – повідомив міністр.

Семерак розповів, що на сьогоднішній день в Україні ніхто не володіє офіційною інформацією щодо реальної кількості диких тварин в приватній власності, тому Мінприроди виступає за створення Єдиного електронного реєстру щодо їх обліку. Власники повинні будуть вносити дані до реєстру в обов’язковому порядку. Також пропонується розробити порядок вилучення диких тварин у недобросовісних власників.

bezymyannyj

Використання диких тварин у цирках заборонено в Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Данії, Латвії, Нідерландах, Румунії, Словенії, Фінляндії, Швеції. У Болівії, Греції, Данії, на Кіпрі і Мальті заборонені циркові виступи диких та домашніх тварин.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment