В ЖК «Міністерський» вирують житлово-комунальні пристрасті. Частина 1

З 1 травня 2019 р. вступає в дію новий Закон України № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги». Наша редакція зацікавилась питанням, а які ж «світлі чи темні» сторони можуть очікувати на наших громадян під час практичного впровадження положень цього Закону в дію.

В цьому зв’язку ми розпочинаємо серію репортажів, щодо висвітлення можливих нюансів його реалізації в конкретних житлових комплексах чи будинках м. Києва. Ми маємо на меті донести до свідомості наших громадян, що разом з широкими можливостями впливу на процес управління належними громадянам багатоквартирними будинками на праві спільної власності, цей Закон також покладає на співвласників нерухомого майна в таких будинках і велику відповідальність за свій вибір та його наслідки. Можливо наші репортажі комусь допоможуть не припуститись помилки, щоб потім не шкодувати.

Під час вивчення і опрацювання цієї теми до нас звернулись жителі дуже відомого і розрекламованого житлового комплексу «Міністерський», що в Оболонському районі м. Києва. В розмові з ними відчувались відчай і розчарування, адже мало того, що забудовник цього комплексу — спільне україно-польське акціонерне товариство «Енергополь-Україна» не виконав свої зобов’язання перед покупцями, заселивши їх в недобудовані будинки, то ще й анулювали його назву ЖК «Міністерський». Тепер на сайті забудовника фігурує нікому невідомий житловий комплекс по вул. Ю. Кондратюка.

Днями співвласникам багатоквартирного житлового будинку по вул. Ю.Кондратюка, 3 ініціативною групою мешканців, діяльність якої швидше за все направляє забудовник, було анонсовано проведення загальних зборів. Порядок денний зборів передбачав виступ польського акціонера ПрАТ «Енергополь-Україна» пана Даріуша Шиманські, презентація і обрання нової управляючої компанії «Сервіс нерухомості» та розірвання договорів управління з існуючою управляючою компанією. Наша знімальна група вирішила відвідати ці збори.

img_0039-1

Найперше, що кинулось в очі, це дуже низька явка. З 850-ти квартирного будинку в зборах взяли участь біля 70-ти співвласників квартир. Головна ідея цих зборів полягала в тому, щоб переконати людей в необхідності замінити існуючу управляючу компанію, яка начебто дуже погана — на нову, створену паном Даріушем Шиманські, яка начебто буде дуже хорошою.

Принаймні пан Даріуш щиро намагався достукатись до свідомості присутніх, але червоною ниткою в його виступі вбачався підтекст — оберіть мою управляючу компанію, тоді «я і моя молода команда» (автор вислову легендарний мер м. Києва Л.М. Черновецький) усуне всі недоробки забудовника, але вже за ваші кошти, які ви будете сплачувати за комуналку.

Так і напрошується питання: «А якщо не оберуть Вашу компанію, то Ви пане Даріушу, залишите громадян України, що повірили в європейську якість Вашого проекту сам на сам з проблемами недобудованих будинків?» Хоча чому ми задаємо собі такі питання? Послухаймо краще шановного акціонера, а висновки нехай робить читач сам.

Дуже «цікавою», як на нас, вийшла презентація ТОВ «Управляюча компанія «Сервіс нерухомості», датою реєстрації якої в Державному реєстрі значиться 18.01.2019 р., директор Олійник Владислав Віталійович, там же відображено, що він до 05.12.2017 р. очолював ТОВ «БК Артель», код 39681968, основний вид діяльності: 43.31 штукатурні роботи.

За неперевіреними даними від мешканців цього комплексу, саме ТОВ «БК Артель» на субпідряді виконувало роботи з оздоблення керамічною плиткою стін в коридорах і холах житлових будинків. Тепер ця плитка масово відпадає від стін, з небезпекою можливого травмування людей, які проживають в будинках. Але мабуть це в минулому, а як буде — краще почути від самих презентантів.

З того, що ми побачили і почули з промов виступаючих на зборах і з доповідей презентантів ТОВ «Управляюча компанія «Сервіс нерухомості», кидається в очі перш за все абсолютна неготовність цієї новоствореної структури до виконання завдань, які шановний пан Даріуш Шиманські хоче на неї покласти, це обумовлено зокрема: і відсутністю досвіду, і відсутністю матеріально технічної бази, але найголовніше немає досвідчених фахівців (всього шість людей в штаті) відповідного обладнання, а це — техніка, інструменти і т.д.

З непослідовних відповідей представників компанії вбачається повне нерозуміння житлово-комунальної проблематики, відсутність стратегії, порожні обіцянки. Сам шановний пан Даріуш Шиманські пославшись на велику зайнятість, фактично пішов «по-англійські» після серії незручних запитань мешканки будинку. У підсумку учасники зборів розходились з певним почуттям розчарування. Причому, як нам здалось, розчаровані були обидві сторони.

Аналізуючи події, що розвиваються в колишньому житловому комплексі «Міністерський», та стан виконання зобов’язань забудовника перед інвесторами, включаючи і довгобуд четвертої черги будівництва комплексу, склалось стійке враження, що через брак коштів у польського акціонера товариства «Енергополь-Україна», з’явилась ідея створити свою сервісну компанію і за рахунок коштів інвесторів (жителів), які вони хочуть збирати зі споживачів житлово-комунальних послуг, усувати існуючі будівельні недоліки, а можливо дофінансовувати будівництво четвертого будинку, причому швидше за все це стане можливим лише за рахунок підвищення тарифів.

Однозначно те, що на збори прийшли небайдужі люди з числа як активістів, які бачать майбутнє свого будинку в тісній співпраці з польською стороною, так і ті, які вірять лише в свої сили та пов’язують майбутнє свого будинку з діяльністю об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. У кожної зі сторін свій погляд на ситуацію і баченням виходу з неї.

Нам же лише залишається побажати цим чудовим людям зробити правильний вибір, який в подальшому їх не розчарує. Будемо відслідковувати подальший розвиток подій та інформуватимемо наших читачів.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment