Версія політолога, чому Зеленський зустрівся з Коломойським

Зеленський намагається по-новому вибудовувати відносини з олігархами, і це правильно. Зустріч президента Зеленського з олігархом Коломойським – не кримінал. Таку думку 24 каналу висловив керівник Центру політичного аналізу «Пента» Володимир Фесенко

Важливо, щоб зустрічі Зеленського, зокрема і з Коломойським, проходили публічно і прозоро. Щоб суспільство знало, що саме обговорювалося під час розмови. Це краще, ніж таємні кулуарні зустрічі, як було при Порошенку, не кажучи вже про Януковича, – зауважує Володимир Фесенко.

За словами політолога, швидше, ініціатива зустрічі з олігархами належить Зеленському. Президент хоче побудувати відносини так, щоб були загальні правила і рамки для всіх олігархів. З іншого боку – щоб вони брали активну участь у суспільному житті в інтересах суспільства. Зокрема, в планах про реконструкцію Донбасу. Про це йшла мова раніше у Зеленського з Ахметовим і Пінчуком.

На переконання Фесенка, повністю усунути олігархів від впливу на владу не вийде. При Порошенку питання деолігархізації було сформульовано, як мета державної політики. У підсумку – нічого не сталося. У 2015-2016 роках було протистояння Порошенка з Коломойським. При цьому Ахметов збудував вигідні відносини з владою. Сам Порошенко користувався владою у власних інтересах. І це одна з причин втрати ним влади.

Вплив олігархів на владу – виклик для Зеленського. Президент поки не ставить гасло: «Деолігархізація». Але суспільство чекає обмеження впливу олігархів. Зараз президент обрав формат вибудувати суспільні відносини з олігархами, – підкреслив Фесенко.

Що відомо про взаємини президента Зеленського і олігарха Коломойського?

Володимиру Зеленському під час передвиборчої кампанії постійно приписували вплив олігарха Ігоря Коломойського. Однак глава держави переконував, що їх повязували лише спільні бізнес-інтереси щодо роботи з телеканалом «1+1». У президента запевняли, що бізнесмен не має важелів впливу на Зеленського. Сам Коломойський зізнався, що допомагав йому порадами – і продовжує це робити. 10 вересня Зеленський зустрівся з Коломойським під час форуму «Діалог з бізнесом».

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment