Відбулось судове засідання у справі «фіктивного харчування дітей в перші дні війни» стосовно заступника голови Сєвєродонецької ВЦА Кузьмінова

28 червня у Жовтневому суді міста Дніпро відбулося засідання щодо справи заступника голови ВЦА Сєвєродонецька Олега Кузьмінова.  Про це повідомив ТРИБУН. 23 червня 2023 року посадовцю було повідомлено про підозру у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України), яка призвела до збитків 3, 3 мільйона гривень з місцевого бюджету.

На суді розглядалось клопотання про відсторонення Кузьмінова від своєї посади заступника керівника, але через плин часу в справі оголошено перерву. Продовження розгляду справи призначено на 30 червня. 

За даними слідства, навесні 2022 року посадовець повинен був проконтролювати реалізацію заходів щодо поповнення резерву харчових продуктів для дітей та інших мешканців, що тимчасово перебувають у сховищах закладів освіти Сєвєродонецька під час артобстрілів окупаційними військами РФ.

«За версією слідства, було укладено 7 договорів з 6 ФОПами. За трьома з них морожена продукція доставлена не була, а бюджетні кошти були сплачені», — зазначив у коментарі ТРИБУНу начальник відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Луганської обласної прокуратури Дмитро Хворостян.

Адвокат звинувачуваного Роман Хачатуров вважає, що підозра  необгрунтована та не відповідає чинному законодавству.

Олег Кузьмінов надавати коментарі представникам ЗМІ відмовився.

***

Нагадаємо

За даними слідства, навесні 2022 року посадовець повинен був проконтролювати реалізацію заходів щодо поповнення резерву харчових продуктів для дітей та інших мешканців, що тимчасово перебувають у сховищах закладів освіти міста Сєвєродонецьк під час артобстрілів окупаційними військами рф. Про це пише Пресслужба Луганської обласної прокуратури

З цією метою у квітні 2022 року було укладено низку договорів на закупівлю відповідних продовольчих товарів.

Однак, деякі з них, а саме заморожені м’ясні продукти, не отримувалися та фактично не були поставлені на адресу гуманітарного штабу Сєвєродонецької міської ВЦА.

У свою чергу, підозрюваний, всупереч інтересам адміністрації, в умовах воєнного стану, не вжив належних заходів контролю.

Загалом службова недбалість високопосадовця призвела до завдання місцевому бюджету понад 3 млн грн збитків.

Фігуранту загрожує позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Наразі судом обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Досудове розслідування здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, оперативний супровід ‒ співробітники вказаного управління.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Sharing is caring!

Send a Comment