Віднині у Великобританії кожному українському чиновнику чи політику доведеться звітувати за навчання дітей і придбану там нерухомість

У Великобританії з 31 січня почав діяти закон про ордери на стан невідомого походження, який спрощує процедуру притягнення до відповідальності нинішніх і колишніх чиновників, у тому числі і з України, за «брудні» гроші на території країни. Про це повідомляє DW.

Британські правоохоронці тепер можуть почати розслідування, якщо запідозрять, що якісь активи вартістю від 50 тисяч фунтів стерлінгів були придбані «політично значущими особами» на кошти з незрозумілих джерел. Зокрема, через підставних осіб, на гроші з офшорних компаній і т.п.

Політично значущими особами вважаються політики, в тому числі депутати різних рівнів, колишні й діючі чиновники, їхні родичі та помічники. Фактично тепер власник нерухомості, банківських рахунків або іншого майна, яке викликає підозри, зобов’язаний довести законність походження коштів. Якщо не вдасться пояснити, що статок зароблено чесним шляхом, це майно може бути конфісковано.

Нинішня активізація боротьби з відмиванням коштів у Великобританії більше торкнеться не великого бізнесу, який зазвичай виводить кошти легального походження, а чиновників, в тому числі і з України, які мають офіційну зарплату 30-40 тисяч гривень на місяць і при цьому володіють нерухомістю на мільйони фунтів стерлінгів у Лондоні.

Як повідомлялось раніше, найбагатші люди планети сховали в офшорах 8 трильйонів євро.

Джерело: https://strana.ua/news/121585-v-velikobritanii-zastavjat-chinovnikov-inostrantsev-otchitatsja-za-podozritelnye-aktivy.html

Sharing is caring!

Send a Comment