Вірус тотальної брехні – найнебезпечніший

За усієї важливості серйозного ставлення до медичного вірусу, який так вже нас всіх дістав, не менш небезпечним є вірус тотальної брехні

Окрім пандемії поширення коронавірусу, ми вступили у стадію масового поширення передвиборчої брехні. Зрозуміло, що нам хочеться та приємно чути гасла із нашими потаємними бажаннями й мріями. Насправді, дуже мило підтримувати традиції Санта Клауса, Святого Миколая, читати Гаррі Поттера чи інші літературні твори у стилі фентезі або містики, але на тридцятому році державної незалежності потрібно всім подорослішати та врешті збагнути, що реальне життя – то далеко не конкурс на кращий вислів на білбордах. А те, що політтехнологи та рекламісти навчилися красиво обгортати звичайне лайно у красиву обгортку, то таки факт.

Не знаю, що на це скажуть психологи, але я переконаний, що політик – брехун, то така хвороба, як алкоголізм, наркоманія, ігроманія чи інші манії. Він так натхненно бреше, що йому самому здається, наче його брехня – це таки найщиріша правда. То за велінням чарівної палички можна зупинити війну, або сказати, що педагогам легко зробити зарплату у 600 доларів, прийде весна –і будемо садити та ще величезна кількість інших дуже красивих обіцянок, а потім не виконати із того всього аж нічого. Відосики нам показують, як у нас стає все краще та краще, десятки мільярдів виділили на боротьбу із реальним коронавірусом, а із лікарень нам показують, що не вистачає найнеобхіднішого, і люди, хворі на COVID, уже від безвиході викидаються із вікон, адже безкоштовне лікування від цієї таємничої хвороби коштує аж надто дорого. Ну, а що профільний міністр? Він, наче зіпсований патефон, щовечора озвучує кількість хворих, чи не достатньо для цього пресслужби із меншою зарплатою. І на все – один рецепт: обмежити та заборонити.

Дуже смішно від провладного кандидата на мери читати гасло – “давайте зробимо COVID разом”. А що заважає подолати його такій “монолітній” більшості, адже в нашій історії вперше одна партія має все: більшість у парламенті, уряд, прокуратуру, всі контролюючі органи, митницю, чого ще бажати?

Із цього всього напрошується висновок: брехня, то наче п’янке вино, легко п’ється та дурманить, але на ранок болить голова.

Хочу всім нам побажати протверезіти і відповідально поставитися до місцевих виборів. Хтось думає, що все вирішує президент, уряд чи Верховна Рада, але насправді більшість наших щоденних побутових проблем вирішуються саме на місцях. Значно ускладнилась і сама система голосування, тож потрібно бути максимально уважним. Але головне не бути байдужим, бо байдужість вбиває.

Ярослав ВОЛОЩУК, блогер

Sharing is caring!

Send a Comment