Віталій КУПРІЙ: Замість того, щоб розслідувати замахи на моє життя, мене хочуть позбавити права його захистити зі зброєю в руках

Віталій КУПРІЙ

Прокуратура Шокіна фабрикує проти мене кримінальну справу і хоче позбавити права захищати своє життя.

Ну, а як же інакше? Адже це все, на що вони здатні: фабрикувати, тиснути, шантажувати, щоб змусити мене мовчати. Дежавю. Це ж саме робили проти мене прокурори Януковича.

В 2012 році я ледь не був арештований за те, що погодився розмістити на власних білбордах плакат бабці з котом «Взнала, що онук проголосував за регіони, переписала хату на кота». Тоді деякий час навіть прийшлось пожити в еміграції.

Сьогодні «шиють» або «клеять» нову кримінальну справу за начебто незаконне володіння мною травматичним пістолетом за дозволом, яке Дніпропетровське обласна міліція видала мені рік тому.

Більше 10 років я займаюсь захистом прав людей і боротьбою з корупцією. Отримав від влади за це сповна: арешти майна, знищення бізнесу, переслідування батьків, залякування дружини. Не допомогло. Так вони вирішили мене просто фізично знищити.

В 2011-12 роках з різницею в декілька місяців на мене було здійснено 2 замахи. Перший раз біля мого офісу мене зіштовхнули в 4-метрову бетонну яму. Впавши вниз головою на витягнуті руки, я зламав плече, сильно вдарився головою і пошкодив шийний хребет. Друга спроба вбити мене відбулась серед білого дня на виході з обласного управління юстиції. Нападник, одягнутий в гумові рукавиці намагався вдарити мене молотком по потилиці. Мене врятував тільки випадок.

Після цього я офіційно звернувся в міліцію, щоб мені надали охорону, на яку мав законне право. Мені відмовили. Щоб захистити своє життя від злочинців я тривалий час хотів отримати дозвіл на травматичну зброю. І ось минулого року мої партнери по громадській діяльності з організації «Самозахист підприємців» запропонували допомогу – надати в дозвільну систему довідку, що я працюю з їх ЗМІ. Це було насправді, зважаючи на велику кількість моїх публікацій і участі в журналістських розслідуваннях.

Тепер за версією слідчих прокуратури Дніпропетровської області ця довідка є протиправною і, як результат, мене треба роззброїти і притягнути до відповідальності. Навіть в присутності адвокатів слідчий тисне на громадських активістів, щоб ті надали свідчення проти мене. Допити відбуваються в найкращих традиціях пшонківської прокуратури.

Виникає закономірне питання: чи повинен я перевіряти відповідність форми якоїсь довідки вимогам для надання дозволу? Хіба не для цього там знаходяться працівники дозвільної системи МВС? Що мені сказали міліціонери, те я і надав, до речі, як і ще 40 співробітників цього ЗМІ. Ні до міліціонерів, ні до інших власників зброї у прокуратури претензій не має!

Тепер замість того, щоб розслідувати замахи на моє життя, мене хочуть позбавити права його захистити зі зброєю в руках. У мене не має можливості забезпечити себе охороною. Злочинці, які мене вбивали та замовляли злочини, і досі на свободі.

Виникає логічний висновок: це політичне замовлення, ініційоване керівництвом держави, яке може завершитись черговим замахом на моє життя.

Джерело: https://www.facebook.com/vitaliy.kupriy

 

Sharing is caring!

Send a Comment