Vodafone заплатить 1,76 млн. грн. за неправдиву рекламу: рішення Верховного суду

Антимонопольний комітет України здобув перемогу в суді у справі про штраф у розмірі 1,76 млн грн щодо ПрАТ «ВФ Україна», що надає свої послуги під брендом Vodafone. Верховний суд 7 червня відхилив касаційну скаргу компанії та підтвердив рішення АМКУ, – йдеться на офіційному сайті Комітету.

Реклама, що вводить в оману споживачів

Антимонопольний комітет у 2021 році визнав рекламу Vodafone порушенням, оскільки в ній поширювалася неправдива інформація про смартфони та тарифні плани. У рекламних слоганах «Лови гроші у смартфон. Купуй акційний смартфон та отримай 100 грн на бонусний рахунок», «Купуй смартфон – отримуй до 1000 грн на 4G-інтернет», «Кешбек до 1000 грн на зв’язок до всіх смартфонів» та інших використовувалися помилкові твердження.

Замовчування фактів

АМКУ вважає, що реклама ПрАТ «ВФ Україна» вводила споживачів в оману, розповсюджуючи неправдиві відомості про нарахування знижок у вигляді коштів. У ній також замовчувалися деякі факти. Зокрема компанія не надавала інформацію про автоматичне відрахування бонусних коштів на абонентську плату та інші додаткові послуги. Крім того, абоненти не були попереджені про необхідність підключення обраних тарифних планів та заборону їх зміни.

Негативний вплив на споживачів

Такі дії компанії могли вплинути на наміри певного кола осіб, які бажають придбати товари та послуги ПрАТ «ВФ Україна». Антимонопольний комітет визнав ці дії порушенням законодавства та наклав штраф у розмірі 1 760 749,00 грн на відповідача.

Нагадаємо, минулого місяця АМКУ дав згоду оператору Vodafone на придбання провайдера «ФРІНЕТ».

Sharing is caring!

Send a Comment