Волкер: Трамп не закінчить війну в Україні за один день – це популізм

Під час передвиборчої кампанії у США кандидати, звісно, обговорюватимуть допомогу Україні та способи закінчити війну, але навряд чи Дональд Трамп зможе це зробити за один день, як обіцяє зараз.

Таку думку спеціальний представник США у переговорах щодо України, експосол США в НАТО та співзасновник American University Kyiv Курт Волкер висловив, відповідаючи на питання, як вибори у США та їхні результати вплинуть на допомогу США Україні. Першу частину розмови з Куртом Волкером читайте тут.

Спецпредставник США, якого цитує SPEKA, під час розмови з журналістами також висловився, чому на Заході бояться повернення Україною Криму.

До нового президента США — ще 17 місяців

Коментуючи вплив президентської кампанії та ризиків для України у разі зміни президента в США, Курт Волкер підкреслив, що зараз ми знаходимося у вересні 2023 року.

Quote«А наступний президент США, ким би він не був, інаугурується у січні 2025 року. Отже, ми дивимося на 17 місяців відтепер, з’ясовуючи, що станеться в політиці США щодо України», – зазначив він.

Волкер нагадав, що це майже стільки ж часу, скільки минуло з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2023 року.

Quote«Подумайте, скільки змінилося протягом цих 19 місяців з лютого 2023 року. Змінився на полі бою, змінилося у сприйнятті, змінилося в Україні, на Заході, в росії. Ми повинні очікувати ще багато змін за той самий період часу, дивлячись у майбутнє. Ми побачимо багато речей, перш ніж буде новий президент США або нова інавгурація президента Байдена», – пояснює він.

Чому Трамп дає обіцянки, яких не може виконати

Водночас під час президентської кампанії, а на початку 2024 року вже почнуться первинні вибори, про війну в Україні будуть говорити та дискутувати, визнав Волкер.

Спеціальний представник США у переговорах щодо України запевнив, що є невелика меншість людей і лише один кандидат у президенти, Пітер Клаус Шваб, який відверто каже: «Не допомагайте Україні».

Quote«Президент-демократ Байден, усі інші республіканці, окрім Дональда Трампа, усі дуже підтримують продовження підтримки України. І опитування показують, виборці, і навіть виборці-республіканці, підтримують Україну. Якою ціною і за яких обставин, добре, це спірно, але загалом підтримайте Україну», – каже Волкер.

Трамп, на його думку, досі був обережним, кажучи щось на кшталт: я закінчу війну за день. Проте він не сказав, як.

Quote«І як зазначив президент Зеленський, він став президентом, коли йшла війна, і вона тоді не закінчилася, але почалася нова (повномасштабне вторгнення). Але він уникав уточнювати, що він буде робити. І я думаю, дуже розсудливо, я можу так сказати, тому що ми не знаємо, як це буде виглядати, ви знаєте, 25 січня, тому не зобов’язуйтеся точно щодо того, що ви б зробили», – розмірковує Волкер.

На його думку, Трамп говорить ці речі, щоб отримати популярність.

Як вирішуватиметься питання допомоги Україні у війні

Хоча під час передвиборчої кампанії говоритимуть про Україну, питання допомоги Києву вирішуватиметься не через Україну, а через внутрішні політичні питання, соціальні питання та економічні питання, каже Волкер.

Quote«Ми спробуємо зберегти певну гнучкість для того, що нам справді потрібно зробити пізніше», – підкреслив спецпредставник США.

Він нагадав, як у 2009 році президент Барак Обама вступив на посаду з передвиборчою обіцянкою покласти край двом війнам – війні в Іраку та війні в Афганістані.

Quote«І в грудні 2009 року, ставши президентом, він сказав, що ми збираємося вивести війська з Афганістану через 18 місяців. Ну ось, проходить 18 місяців, а ми не виходимо з Афганістану. А причина досить проста. Це була б катастрофа. І він завжди хотів придумати спосіб вивести нас із цих війн, але він завжди був реалістом, що інтереси країн, інтереси світу, інтереси США диктують, щоб ми продовжували», – розповів Волкер.

Таку ж паралель він провів із президентом Дональдом Трампом в Афганістані – він також хотів вибратися з Афганістану, продовжував наполягати на цьому, продовжував сперечатися, щоб це зробити, і врешті-решт не зробив цього. Він також зрозумів, що це буде катастрофа, зазначає спецпредставник США.

Sharing is caring!

Send a Comment