Володимир Бойко: «Як колишній міністр В.Омелян проходив фіктивну службу в моїй військовій частині»

Журналіст -розслідувач Володимир Бойко повідомив, що колишній міністр інфраструктури, капітан 104-ї бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України Володимир Омелян проходив фіктивну військову службу на посаді офіцера групи планування штабу завдяки впливу екс-президента Петра Порошенка. Про це журналіст заявив у соціальній мережі Facebook.

“У зв’язку зі скандалом, який вибухнув через публікацію відпускного квитка капітана Збройних сил України Володимира Омеляна (колишній міністр інфраструктури відбув для відпочинку від тягот військової служби на острів Крит), мене став гризти хробак сумнівів. Щоби ці сумніви розвіяти, я, картаючи себе за підозрілість і звичку думати про людей погане, усе ж таки навів довідки…

Уявіть, моє здивування, коли виявилось, що Омелян – це мій бойовий побратим разом з генерал-майором Турчиновим, генерал-полковником Бурбою, капітаном Луценком та ще десятком таких же ж аферистів, які торік проходили фіктивну службу в нашій військовій частині. По чотирьох з них (депутати Київради від “Європейської солідарності”) зараз розслідується кримінальне провадження.

Було це при попередньому комбаті, який 24-25 лютого 2022 року в обмін на приміщення для штабу батальйону в офісі “Європейської солідарності” (військова частина не мала пункту постійної дислокації і тому колишній комбат був згоден на все, навіть на розміщення штабу в партійному офісі) оформив поплічникам Порошенка документи про те, що вони у нас, начебто, служать. Омелян – в їх числі.

До речі, в приміщенні штабу “ЄС” на вулиці Лаврській у Києві штаб нашого батальйону перебував менше місяця й наприкінці березня 2022 року перебрався в інше місце (звідкіля на початку квітня 2022-го поїхав на фронт). Це трапилося тому, що, як виявилося, наш батальйон Порошенко використав не тільки для того, щоби оформити на фіктивну службу своїх охоронців, а також Турчинова, Бурбу, Омеляна чи того ж Луценка, а й для того, щоби спробувати перекласти на ЗСУ витрати на оплату оренди свого офісу. Штаб з’їхав, а накази на зарахування на військову службу залишились – ось так Омелян і став “учасником бойових дій”. Тому з-за кордону йому краще не повертатися – може отримати чергову підозру.

P.S. Зараз опитав народ на предмет, чи бачив хтось капітана Омеляна за понад рік війни на військовій службі (особисто я його жодного разу не бачив, хоча, як виявилося, за документами прослужив з ним пліч-о-пліч півроку). Результат опитування: один раз його бачили в квітні 2022 року в Миколаєві в кабінеті колишнього командира 206 ОБ ТрО, де Омелян фіктивно рахувався офіцером групи планування штабу, і три рази – в Каневі, біля кабінету командира 251 ОБ ТрО. Усі чотири рази Омелян приїздив у військові частини в цивільному одязі й представлявся волонтером, який щось там привіз для захисників”, – написав Бойко.

“У продовження розповіді про те, як капітан ЗСУ Володимир Омелян заслужив свій відпочинок за кордоном, хочу поділитися й позитивними відгуками про його службу від тих, кому пощастило спілкуватись з цим легендарним військовослужбовцем. Звісно, екс-міністр інфраструктури таланти полководця на полі боя не проявляв і в танку з Юрієм Луценком не горів, але багато допоміг рідному батальйону, коли той перебував у Миколаєві навесні 2022 року – наприклад, домовився з тамтешнім портом і забезпечив військову частину питною водою (на той час у місті через пошкодження водогону централізоване водопостачання не працювало) та лісоматеріалом. Завдяки своїм зв’язкам у транспортній сфері багато допомагав з транспортом. І навіть у січні 2023 року, коли вже покинув військову частину, організував транспорт для перевезення військового майна при висуванні батальйону в району Бахмута.
Тому мудрі люди кажуть, що якби він реально брав би участь у бойових діях, користі від нього було б значно менше”, – додав Володимир Бойко.

Раніше Омелян зізнався, що на даний момент перебуває у відпустці разом із родиною на території Греції.

За інформацією журналіста Євгена Плінського, Омелян 21 липня виїхав з України через пункт пропуску “Устилуг” на кордоні з Польщею. Відпустка триватиме до 6 серпня. Журналіст опублікував довідку, що датована 19 липня, в якій командування дозволяє Омеляну поїздку на Крит у місто Ретімно. Фрагмент документа, на якому видно адресу на Криті та хто підписав документ, на фотографії скритий. Але Плінський стверджує, що дозвіл видав полковник Сергій Каспров.

Нагадаємо, заступника голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки нардепа від партії “Слуга Народу” Юрія Арістова в середині липня помітили в 5-зірковому готелі Waldorf Astoria Maldives, що знаходиться на приватному острові Ітхаафуші (Мальдіви).

25 липня спікер парламенту Руслан Стефанчук повідомив, що до Верховної Ради надійшла заява від Арістова, якого помітили на Мальдівах, про складання повноважень депутата Ради.

Як повідомлялося, Служба безпеки України перевіряє депутатів Верховної Ради, які виїжджали на літній відпочинок за кордон під час війни.

Sharing is caring!

Send a Comment