Володимир Сонюк: Ні русифікаторському закону, запропонованому Кабміном під соусом «захисту нацменшин»!

Днями Кабмін вніс до Верховної Ради Закон про національні менншини, вірніше зміни до цього закону. І фактично там під соусом захисту національних меншин йде анулювання оцих всіх вимог про захист української мови, які були прийняті за останні 10 років з часу Революції Гідності і які забезпечили те, що в інформаційному просторі в засобах масової інформації ми чуємо українську мову, українську пісню, тощо.

Російської мови в українських ЗМІ майже не стало. І тепер хочуть це все на вимогу не високії квоти зняти українську мову для ЗМІ, які будуть зареєстровані як засоби масової інформації для національних меншин. Я би дуже критично до цього поставився, незважаючи навіть на те, що все робиться під соусом виконання рекомендацій Венеційської комісії і виконання рекомендацій від Європейського Союзу.

Ну, а що стосується захисту різних меншин, то це та сфера, де нам на Європейський Союз орієнтуватися точно не треба. Бо вони вже так назахищали свої меншини, що в провідних західних країнах батьки бояться випускати дітей на вулицю. А все тому, що меншини там такі захищені, що на вулицях злочинність шалена від їх «витівок». І, перш за все, вона зашкалює від мусульманських общин.

Я думаю, що нам потрібно проявити гнучкість до вимог Європейського Союзу. Бо якщо ми будемо їх слухати в сфері дотримання прав меншин, то в Україні знову незабаром набуде поширення російська мова. Нам такого не треба. Нам також не требати всяких меншин, які до нас приїжджають. Бо всі вони – і сирійці, і туркмени, і всі інші представники з Азії чи Африки – розмовляють російською мовою. А от за нині діючим Законом всі приїжджі будуть вчити українську мову.

Словом, нам треба проявити гнучкість у відносинах з Європейським Союзом і домовитися про те, що ми таких дурниць не приймемо ні в якому разі.

Отже я закликаю голосувати не на підтримку звуження прав української мови!

Sharing is caring!

Send a Comment