Вовче правосуддя: самовідновлення

Знакові сцени з фільму «Термінатор», де робот Т-1000 зцілює себе від куль та пошкоджень, стали реальністю в українському правосудді, а уособлює термінаторську невразливість славнозвісний Павло Вовк.

У 2015 році прокуратура Києва провела обшук в Окружному адміністративному суді Києва для пошуку доказів того, що судді ухвалювали рішення, перебуваючи за кордоном. Розповідаючи журналістам про результати розслідування, Павло Вовк зазначив, що цю справу прокуратура Києва вже закрила: «Лише Окружному адмінсуду не повезло, а саме: над Окружним адміністративним судом «позбиткувалися». Саме провели обшуки щодо звичайної робочої ситуації. Справу було порушено майже по 10 судах столиці, в тому числі по вищих, а тренувалися на кішках – на Окружному адмінсуді. Всі справи були закриті».

А в 2017-му П. Вовк вже претендував на посаду судді Верховного суду. Своє тестування кандидатів на доброчесність провела програма «Схеми» спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший». Так, напруживши мязи своєї памяті, Павло Вовк не виключав, що міг літати в 2013 році із суддею Одеського окружного адміністративного суду Олексієм Колесниченком на чартері до Тромсе (Норвегія): «Якщо така подорож була… Тому що я, в принципі, люблю подорожувати, подорожую економом. Якщо така подорож була, то це означає, що на цей чартер був куплений мною білет і не за великі гроші. Я не пам’ятаю, що було у 2013 році, такі дрібниці. Але точно – я за це не платив великих грошей».

За інформацією, що була отримана Вищою кваліфікаційною комісією від правоохоронних органів, літак, на якому літав очільник суду, – Bombardier Learjet 60 . Це невеликий комфортабельний літак, що вміщує до 8 пасажирів.

«Схеми» зателефонували до однієї з українських компаній, щоб дізнатися, скільки коштує оренда чартера Київ – Тромсе – Київ саме на Bombardjer Learjet 60.

«З однією ночівлею власник може відпустити борт за 22700 євро. Це якщо сьогодні – туди, а завтра – назад. Кожна додаткова ночівля коштуватиме 2500 євро. Усього можна буде забронювати борт на три дні. Якщо потрібен більший термін стоянки, то два окремі рейси, кожен із яких по 19000 євро», – розповіли в компанії.

За даними з офіційних декларацій, за весь 2013 рік суддя Павло Вовк заробив близько 230 тисяч гривень. У 2014 його дохід склав майже 250 тисяч гривень. У 2015 році – 227 тисяч гривень.

Також журналісти запитали в іншої компанії, яка організовує чартерні авіаперельоти, чи можна купити квиток на такий літак місткістю всього на 7-9 пасажирів.

«Квиток на чартерний рейс – це квиток завчасно викуплений, якого немає в загальній системі бронювання і на сайтах компанії, але які передбачені для туристичних подорожей. Відповідно, там передбачено економ-клас. Тому варто очікувати, що з вами будуть летіти не 8 людей, а 100-130», – повідомили журналістам в авіакомпанії, що займається чартерними перевезеннями.

Також Павло Вовк не заперечив, що міг здійснювати перельоти в одному літаку разом зі ще кількома суддями Окружного адміністративного суду.

Салон літака Bombardier Learjet 60

«Я багато подорожую. У самольоті зустрічаю знайомі обличчя. Якщо Ви це називаєте груповою подорожжю, в самольоті, де летять інші особи, навіть знайомі, ну, називайте так, це ваша оцінка. Це вже суб’єктивізм», – відповідає суддя.

За інформацією Вищої кваліфікаційної комісії, отриманою від правоохоронців, судді Окружного адміністративного суду разом із суддею Павлом Вовком кілька разів літали разом за кордон, зокрема до Парижа, Валенсії, Дубаю.

Наприклад, суддя Окружного адміністративного суду Києва Ігор Качур не заперечив, що разом з іншими суддями він літав до Греції у 2013 році.

«Це богоугодна справа. Ми літали не до Афін, а, скоріш за все, на Афон літали», – розповів він журналістам програми, зазначивши, що для нього це було не відрядження, а приватна подорож, яку він оплачував сам.

Попри несамовиту впевненість у власній доброчесності і «богоугодності» дій своїх підлеглих, Павло Вовк у Верховний суд не потрапив. Чи не було це рішенням тодішнього президента Порошенка та його смотрящєго за судами Грановського, зустріч з яким зафільмували «Схеми» в одному з київських ресторанів: мовляв, саме такі люди нам особливо зараз потрібні в Окружному адмінсуді Києва?..

У порівнянні із згадуваним у розслідуванні «Схем періодом офіційні доходи судді Павла Вовка зросли у десятки разів: лише заробітна плата за 2020 рік – 28 млн. 366 тис. 450 грн. Виходить, що держава гідно оцінює вовче правосуддя…

Судді Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) поскаржилися в моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) на ініціативу президента Володимира Зеленського ліквідувати цей суд. Витяги з листа навели в прес-службі суду. Судді, зокрема, говорять про нібито «загрози незалежності судової влади в Україні» і «відсутності визначених законодавством підстав» для ініціативи Зеленського. Вони відзначають, що нібито «ця ініціатива президента не була узгоджена з Вищою радою правосуддя», як це передбачено законодавством.

При цьому, як вказують автори звернення, зміст законопроекту «не спрямований на зміну системи судоустрою», тому що пропонується створення іншого окружного адмінсуду, а «направлено на створення умов для звільнення працюючих в ньому суддів та інших працівників».

Також в ОАСК стверджують, що президент «не має можливості звинувачувати суддів в корупції», тому що немає відповідних рішень судів.

«Відповідних рішень» – це рішень, треба розуміти, ухвалених за законами вовчого правосуддя?

Sharing is caring!

Send a Comment