Хто стоїть за смертоносним кар’єром у Макарівському районі (ВІДЕО)

Незаконний видобуток природних копалин поруч з поселеннями може спровокувати розвиток хронічних обструктивних захворювань легень, а що гірше – рак легенів. На жаль, ці хвороби загрожують жителям одного з сел на Київщині. Слід від «чорних копачів» тягнеться до колишніх «регіоналів»

До редакції порталу «Моя Київщина» звернулися активісти села Соснівка Макарівського району, які вже тривалий час потерпають від незаконного видобутку щебеню у «Соснівському гранітному кар’єрі». Цей кар’єр було відкрито у 1954 році. Тоді було проведено геологічну експертизу надр та надано ліцензію на видобуток граніту на термін у 50 років. Відповідно, кар’єр мав бути закритий ще у 2004 році.

Утім, за словами місцевих жителів, територію гранітного кар’єру рейдерським шляхом захопила та закрила ТОВ «Енергетична група» у вигляді своєї філії «Соснівський гранітний кар’єр», надаючи фіктивні документи про оренду території. Варто зазначити, що договір оренди території з Соснівською сільською радою так і не було заключено. Для проведення махінації була вигадана схема, згідно якої Соснівський гранітний кар’єр формально приписали до сусіднього села Томашівка Фастівського району. Для цього були оформлені відповідні документи, які начебто засвідчують добування та переробку граніту на території Томашівської сільської ради.

У результаті, громада Соснівки не лише не отримує податки у місцевий бюджет від одного з найбільших платників податків Макарівського району, але й потерпає від постійного шуму, вібрації та пилу. Останній фактор є вкрай небезпечним, оскільки негативно позначається на здоров’ї населення.

Цікаво, що гранітний кар’єр працює переважно вночі, щоб приховати пил від дробильно-переробного комплексу. До того ж це дозволяє економити на світлі, адже за електроенергію вони платять по нічному тарифу.

Сам кар’єр розташований від житлових будинків за 350 метрів, чим порушено норми чинного законодавства по видобуванню гірських порід відкритим способом, де мінімальна межа становить 500 метрів. Але якимось дивним чином жодна екологічна інспекція не помітила порушень…

Директором компанії «Соснівський гранітний кар’єр» є колишній депутат Макарівської райради від «Партії Регіонів» Іван Онацький. Проте, зважаючи, що «Соснівський гранітний кар’єр» є філією ТОВ «Енергетична група», то варто згадати співвласників даної компанії — Юрія Кулачека, Олександра Сорочинського і Світлани Антошко.

Почнемо із Юрія Кулачека, який є досить цікавим персонажем. Минулого літа він балотувався у народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» у Волинській області по 23 одномандатному виборчому окрузі. Співзасновником компанії також фігурував банкір Володимир Клименко, який був головою ради директорів ТОВ «Енергетична група» у 2007-2010 рр.. До речі, Клименко є власником «Укрінбанку», а Кулачек у 2010-2013 рр. очолював наглядову раду цього банку.

В середині 2000-х ще один власник «Енергетичної групи» Олександр Сорочинський разом із Володимиром Клименком працював у структурах, пов’язаних із «Брокбізнесбанком». Нагадаємо, цей банк належав колишнім нардепам-«бютівцям», а пізніше — «регіоналам» Сергію та Олександру Бурякам.

У 2010 році Сорочинський разом з Буряками засвітився у земельному скандалі. Компанія «Оста-плюс» незаконно отримала в оренду майже 25 га землі в районі Конча-Заспи, які потім забудувала.

Відповідно до інформації Держреєстру підприємств, серед засновників фірми «Оста-плюс» числиться Олександр Сорочинський, а керівником даної компаннії є Андрій Бичков-Андрієвський. Останній також значиться головою правління іншої фірми – «Торговий дім «Брокбізнес», а Сорочинський входив до ревізійної комісії того ж «Брокбізнесу» — сателіту «Брокбізнесбанку».

Що ж до Світлани Антошко, то вона, як не дивно, з 1998 по 2012 рік була співробітницею того ж самого «Брокбізнесбанку», власниками якого і були брати Буряки.

Якщо повернутися до ТОВ «Енергетична група», то вона кілька разів потрапляла у тендерні скандали. У 2014 році в ЗМІ публікувалася інформація про те, що Антимонопольний комітет оштрафував компанію за «вчинення антиконкурентних узгоджених дій». Тоді «Енергетична група» вступила у змову із конкурентом ТОВ «Бюро Ейнштейн» під час торгів із закупівлі бітуму Київським обласним дорожнім управлінням. Як виявили журналісти, «Бюро Ейнштейн» через директора було пов’язаною із компанією доньки Кулачека, Анною Пилипчук.

З викладеного вище стає зрозуміло, що де-факто кар’єр є власністю Буряків, які прикривають свою діяльність через ряд підставних осіб колишнього «Брокбізнесбанку».

Тому нема нічого дивного в тому, що селяни скаржаться на бездіяльність місцевої і центральної влади, а правоохоронні органи не вбачають жодних порушень чинного законодавства. Місцеві жителі підозрюють, що перевірки екологічних інспекцій проплачують, а Соснівська сільська рада та Макарівська РДА постійно надають відписки та фіктивні документи, чим прикривають незаконну діяльність гранітного кар’єру.

На сільських зборах чиновники з Макарівської РДА залякували жителів тим, що якщо не буде працювати кар’єр – то в селі не горітиме нічне освітлення, закриють садочок, школу та медпункт.

Цього року чиновники уже встигли сфабрикувати громадські слухання за участю жителів Соснівки. До участі в них було запрошено лише 20-25 чоловік – працівники кар’єру, їхні дружини та деякі «загитовані» жителі села. Всі інші навіть не знали про громадські слухання та затвердження детального плану території кар’єру. В результаті, поки брати Буряки і далі отримують надприбутки з «закритого» кар’єру, жителям Соснівки доводиться і надалі дихати смертоносною пилюкою…

Микола Тицький,  Моя Київщина

Sharing is caring!

Send a Comment