Як Кремль реагуватиме на заяви Ердогана щодо України: Росія і Туреччина – не друзі

Завдяки домовленостям Президента України Володимира Зеленського та лідера Туреччини Реджепа Ердогана командири «Азову» повернулися в Україну. Також Ердоган заявив, що Україна заслуговує на членство у НАТО. Максимум, що може зробити російський диктатор Владімір Путін – скасувати зустріч з Ердоганом.

Таку думку 24 Каналу озвучив голова центру політичних студій «Доктрина» Ярослав Божко. За його словами, у відносинах з Туреччиною у Росії нема багато можливостей щось обирати.

До теми: Путін буде шокований: Ердоган відкрито підтримав вступ України до НАТО

«Найімовірніше, Путін обмежиться скасуванням візиту до Ердогана, не більше. У відносинах з Туреччиною у Росії не так багато опцій обирати. Росія і Туреччина насправді не друзі та ніколи ними не були. Це вічні вороги, кількість російсько-турецьких воєн наближається до 20», – пояснив він.

Зернова угода вигідна для Туреччини

Ярослав Божко зазначив, що після заяв Ердогана Росія може збільшувати критику зернової угоди у демонстративних цілях. У Кремля нема можливості вийти із зернової угоди без серйозних наслідків для себе.

Якщо Росія вийде із зернової угоди – це вигідно Україні. Якщо Росія не гарантує безпеку учасників зернової угоди, означає, що вона погрожує суднам, які перевозять зерно. Хоч судна виходять з українських портів, переважно це судна турецьких посередників, які отримують неабиякий зиск, – вважає він.1920У такому випадку Туреччина може заявити, що готова забезпечувати зернову угоду без росіян, ставлячи Росію перед вибором: атакувати турецькі кораблі та літаки, які охороняють зерновий коридор, і розв’язати війну з країною НАТО або прийняти усі умови.

«Для Туреччини вигідно зберігати зернову угоду, бо це дохід. Вона не дозволить так просто підім’яти зернову угоду. Найімовірніше, Росія або залишиться ні з чим і повернеться у зернову угоду, або вийде з ганьбою», – зауважив Божко.

Божко про заяви Ердогана: дивіться відео

Заяви Ердогана щодо України та НАТО

    • У п’ятницю, 7 липня, Президент України Володимир Зеленський прибув у Туреччину з робочим візитом, аби зустрітись з турецьким лідером Реджепом Ердоганом. На пресконференції для преси Ердоган зазначив, що Україна заслуговує на членство в НАТО. Ці слова він озвучив напередодні саміту Альянсу, який відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі.
    • Також під час зустрічі у Стамбулі Ердоган зазначив, що Туреччина підтримує продовження Чорноморської угоди між Україною та Росією. Крім того, він заявив, що під час візиту Путіна у серпні, обговорить з ним питання обміну військовополоненими.
    • З Туреччини Володимир Зеленський повернувся не сам. Разом із ним прибули п’ятеро українських командирів, котрі обороняли «Азовсталь» у Маріуполі. Зауважимо, що раніше була домовленість, що вони перебуватимуть у Туреччині до кінця війни.
    • Нагадаємо, у вересні 2022 року відбувся обмін полоненими. Зокрема 5 командирів «Азову» були обміняні на 55 російських загарбників. Також був здійснений обмін 200 українських воїнів на кума Путіна, зрадника України, Віктора Медведчука.

Sharing is caring!

Send a Comment